Sony robi ukłon w stronę graczy na PC. DualSense z nową, długo wyczekiwaną funkcją

Sony robi ukłon w stronę graczy na PC. DualSense z nową, długo wyczekiwaną funkcją

Sony dało graczom na PC możliwość aktualizowania kontrolerów DualSense bez konieczności podłączania ich do PlayStation 5.

Wielu graczy twierdzi (i trudno odmówić im racji), że Sony już na początku powinno dać graczom opcję aktualizowania padów do PlayStation 5 - DualSense - nie tylko poprzez konsolę, ale także za pośrednictwem PC. No, ale cóż, lepiej późno niż wcale. Japończycy w końcu przygotowali taką możliwość, o czym dowiedzieliśmy się dzięki oficjalnej stronie internetowej oraz dzięki kanałowi na Twitterze. Od teraz możecie aktualizować DualSense'y także poprzez Windowsa 10 oraz Windowsa 11.

Sony w końcu dało graczom możliwość aktualizowania oprogramowania kontrolerów DualSense na PC, z poziomu Windowsa 10 lub Windowsa 11.

„Gracze korzystający z komputerów PC mogą teraz zaktualizować swój kontroler DualSense za pomocą najnowszego oprogramowania układowego z systemu Windows 11 i wybrać urządzenia z systemem Windows 10, bez konieczności połączenia PS5” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Sony. Japończycy zaznaczyli, że jednocześnie można aktualizować oprogramowanie tylko jednego kontrolera. Jeśli mamy ich więcej, będziemy musieli wykonać operację dla każdego z nich osobno. Aby zaktualizować DualSense z poziomu PC, musimy mieć zainstalowanego Windowsa 10 w wersji 64-bit lub Windowsa 11, co najmniej 10 MB pamięci, rozdzielczość ekranu 1024x768 px oraz port USB. To wymagania, które spełnia chyba każdy komputer. 

Wprowadzenie przez Sony opcji aktualizacji kontrolerów z PlayStation 5 na komputerach to kolejny ukłon w stronę graczy pecetowych. Japończycy coraz bardziej otwierają się na ten segment rynku. Wystarczy wspomnieć, że najgłośniejsze produkcje, znane wcześniej wyłącznie z PlayStation 4 i/lub PlayStation 5, trafiają od pewnego czasu na PC. Mowa chociażby o Uncharted 4, God of War, Horizon: Zero Dawn, Death Stranding czy Days Gone. Co więcej, wszystkie te konwersje charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Za każdym razem Sony je ulepsza oraz dostosowuje do potrzeb i oczekiwać graczy pecetowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony robi ukłon w stronę graczy na PC. DualSense z nową, długo wyczekiwaną funkcją

 0