Pamiętacie informację o obniżeniu cen przez NVIDIĘ? Nie jest tak, jak nam się wydawało...

Pamiętacie informację o obniżeniu cen przez NVIDIĘ? Nie jest tak, jak nam się wydawało...

W tym tygodniu w sieci pojawiły się informacje, że NVIDIA będzie obniżać sugerowane ceny detaliczne kart graficznych z serii RTX 30. Jak się okazuje, nie jest to prawda. Jest to tylko kampania promocyjna i chwilowe przeceny.

Internauci dość entuzjastycznie zareagowali na doniesienia o możliwym obniżeniu sugerowanych cen detalicznych dla kart graficznych RTX 30. Obniżki miały sięgać nawet 500 USD, więc są to spore kwoty. Niestety,  gdy informacja rozeszła się po portalach branżowych, wkroczyła NVIDIA i zdementowała jak się okazało nieprawdziwe, a właściwie niedokładne doniesienia. Pogłoska o obniżonych sugerowanych cenach producenta jest nieprawdziwa i będzie to jedynie czasowa promocja. Producent dokona chwilowych przecen kart RTX 3090 Ti, RTX 3090, RTX 3080 Ti i RTX 3080 12 GB na potrzeby marketingu.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom NVIDIA wcale nie obniża sugerowanych cen detalicznych. Wyższe modele z serii RTX 3000 zostaną jedynie czasowo przecenione w ramach promocji.

Oprócz obniżek od producenta, możnma liczyć na spadek cen wywołany sytuacją rynkową. W ostatnich tygodniach obserwujemy ogromne spadki z powodu załamania rynku kryptowalut oraz napływu kart pochodzących z koparek.  Poprawiają się również stany magazynowe, więc sklepy tracą pretekst do sztucznego zawyżania cen.

Warto obserwować sytuację w sklepach, jeśli jesteście zainteresowani jednym z wyższych modeli z serii RTX 3000.  Nie wiadomo, czy nasi rodzimi detaliści szybko zareagują na przeceny, jednak trzeba pamiętać, że wszyscy nabywcy układów graficznych RTX 3080 i RTX 3090 otrzymają dodatkowo  dwie gry za darmo – Doom Eternal (wraz z rozszerzeniami) oraz Ghostwire: Tokyo.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamiętacie informację o obniżeniu cen przez NVIDIĘ? Nie jest tak, jak nam się wydawało...

 0