Pandemic - gra o walce z pandemią wycofana z tajemniczego powodu. O co chodzi?

Pandemic - gra o walce z pandemią wycofana z tajemniczego powodu. O co chodzi?

Pandemic to cyfrowa adaptacja gry planszowej z 2018 roku, która zniknęła ze sprzedaży w niewyjaśnionych okolicznościach.

Każdego dnia jesteśmy zalewani informacjami dotyczącymi walki z pandemią COVID-19, prac nad szczepionkami i lekami, stanu szczepień w kraju i na świecie, a także różnego rodzaju plotkami i fake newsami. Na całą sytuację mogliśmy spojrzeć z nieco innej perspektywy za sprawą gry Pandemic, która w 2013 roku ukazała się w wersji na iOS-a, a później także na Androida, PC, Xboksy oraz Switcha. To adaptacja planszówki pod tym samym tytułem, w której naszym zadaniem było powstrzymanie postępującej pandemii i ocalenie ludzkości przed zagładą. Było, bo gra nie jest już dostępna w sprzedaży. Zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Pandemic to gra, w której podejmowaliśmy walkę z szerzącą się pandemią. Nagle, z niewiadomego powodu, twórcy wycofali ją ze sprzedaży.

Studio Asmodee (specjalizujące się w przenoszeniu popularnych planszówek, jak np. "Talisman", na komputery i urządzenia mobilne) wycofała Pandemic ze sprzedaży, nie tłumacząc tego w żaden sposób. Zabrakło oficjalnego oświadczenia. O powody tej decyzji dopytał pomoc techniczną jeden z graczy. W odpowiedzi przeczytał jedynie, że gra musiała zniknąć z oferty takich sklepów, jak Steam, Google Play czy App Store, z przyczyn, których twórcy nie mogą ujawnić.

"Przez cztery lata ciężko pracowaliśmy nad Pandemic i decyzja o wycofaniu jej ze sprzedaży nie była łatwa. Podjęliśmy ją z ciężkim sercem, z wielu powodów, których nie możemy ujawnić" - odpisali twórcy. Sprawa wygląda nie tylko tajemniczo, ale i poważnie. Pandemic zniknęło nie tylko ze Steama, Google Play i App Store, ale nawet z oficjalnej strony Asmodee. Na chwilę obecną grę można kupić jeszcze w sklepie Microsoftu w wersji na Xboksy (do 31 stycznia), w Nintendo eShopie w wersji na Switcha (do końca lipca), a także poprzez platformę Board Game Arena. Jeśli już wcześniej nabyliście swoją kopię, możecie ją wciąż pobrać.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pandemic - gra o walce z pandemią wycofana z tajemniczego powodu. O co chodzi?

 0