Sony w końcu odpowie na Xbox Game Pass. Phil Spencer chwali PlayStation za decyzję

Sony w końcu odpowie na Xbox Game Pass. Phil Spencer chwali PlayStation za decyzję

Już od dawna mówi się o planowanej przez Sony odpowiedzi na Xbox Game Pass. Plany te w końcu zaczynają się krystalizować, a chwali je nawet największa konkurencja.

Pochwalił je nawet Phil Spencer. Szef działu Xbox w Microsofcie wypowiedział się w superlatywach o projekcie Sony nazywanym roboczo Spartacus. W jego opinii to dobre posunięcie ze strony japońskiego giganta. "Nie chcę, żeby to zabrzmiało tak, jakbyśmy my robili to [usługi subskrypcyjne dla graczy - przyp. red.] najlepiej, ale myślę, że to dobre, że pozwalamy użytkownikom grać w to, co chcę i gdzie chcę, pozwalamy im decydować o tym, jak wygląda ich biblioteka gier" - powiedział Spencer w wywiadzie, którego udzielił serwisowi IGN. "Kiedy więc słyszę, że inni tworzą coś na wzór Xbox Game Pass lub decydują się na wydawanie gier na PC, według mnie to ma sens i jestem zdania, że to dobra odpowiedź".

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, pochwalił plany Sony dotyczące rozwoju własnej usługi subskrypcyjnej, mającej być konkurencją dla Xbox Game Pass.

Spencer rozmowę, w której pochwalił Sony, wykorzystał także jako okazję do pochwalenia własnej firmy. Według niego to, że Japończycy chcą wprowadzić usługę podobną do Xbox Game Pass, świadczy o tym, że Microsoft odpowiednio wcześnie wpadł na świetny pomysł (nie zaś dlatego, że inni nie mogą sobie pozwolić na podobne posunięcie). Szef Xboksa twierdzi, że rozwój usług subskrypcyjnych jest nieunikniony. Zwróćmy uwagę, że co i rusz kolejne firmy oferują gry wideo w ramach usługi abonamentowej. Poza Microsoftem robi to nie tylko Sony (PlayStation Plus), ale także na przykład Amazon (Amazon Prime).

A czym dokładnie będzie nowa usługa PlayStation? Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, ale branżowi analitycy i komentatorzy spekulują, że będzie to coś w rodzaju połączenia PlayStation Plus oraz PlayStation Now, czyli biblioteki gier, w które można grać w streamingu (platforma niedostępna obecnie w Polsce). Można się też spodziewać, że Sony do premiery swojego nowego abonamentu dla graczy doda w jego ramach szereg zupełnie nowych tytułów. Premiera Spartacusa (na oficjalną nazwę wciąż czekamy) podobno planowana jest na wiosnę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony w końcu odpowie na Xbox Game Pass. Phil Spencer chwali PlayStation za decyzję

 0