Phison przestrzega przed podwyżkami cen SSD. Powodem krytowaluta Chia

Phison przestrzega przed podwyżkami cen SSD. Powodem krytowaluta Chia

Trzeba przyznać, że obecne czasy nie są najbardziej łaskawe dla graczy, szczególnie tych poszukujących nowego sprzętu do modernizacji swoich komputerów. Znalezienie nowej karty graficznej z serii GeForce RTX 30 lub Radeon RX 6000 w normalnych cenach jest prawie niemożliwe. Nie wygląda to także za dobrze w przypadku konsolowców, szczególnie tych, którzy od zeszłego roku polują na nowe PlayStation 5 (a sytuacja z sprzętem Sony nie poprawi się do 2022 roku). Teraz z kolei Phison, czyli jeden z największych producentów kontrolerów do dysków półprzewodnikowych, prognozuje, że SSD będą kolejnym produktem w kolejce, który obejmą podwyżką cen w nadchodzących miesiącach.

Phison prognozuje, że SSD będą kolejnym produktem, który obejmą podwyżką cen w nadchodzących miesiącach.

Prezes Phison, KS Pua, nawiązuje do coraz popularniejszej chińskiej kryptowaluty Chia, która stanowić ma główny powód, dla którego konsumenci mogą spodziewać się 10-procentowego wzrostu cen dysków SSD już latem tego roku. Ponieważ Chia w dużym stopniu opiera się na dużych ilościach szybkiego, tymczasowego przechowywania w ramach modelu „dowodu przestrzeni i czasu”, zapasy pamięci flash NAND są obecnie ograniczone. Chia jest tak popularna, że ​​dostawcy dysków SSD, tacy jak TeamGroup, wypuszczają teraz modele skierowane do miłośników kryptowalut (patrz seria T-Create Expert SSD, która oferuje szybkie prędkości odczytu/zapisu, a jednocześnie jest objęta rekordową 12-letnią gwarancją i oferuje TBW na poziomie aż 12000 TB).

Chia już powoduje awarie SSD na dużą skalę. Szykujcie się na problemy z dostepnością dysków

Phison, który produkuje kontrolery SSD dla niektórych z obecnie najszybszych dysków SSD PCIe 4.0 (między innymi), odnotował rekordowe zyski za pierwszy kwartał 2021 r. Firma wygenerowała 460 mln USD przychodów w tym kwartale i prawie 61 mln USD zysku, osiągając marżę brutto w wysokości 29,5 proc. Wzrost przychodów i zysków wynika z ogólnego wzrostu na światowym rynku komputerów osobistych z powodu COVID-19. Phison dociera również na rynek konsol, ponieważ jego kontrolery SSD znajdują się w Xbox Series X i Xbox Series X. Według Pua ciągły globalny kryzys chipów oznacza, że ​​podaż kontrolerów SSD będzie ograniczona przez cały 2022 r., a być może nawet do 2023 r. Tak jak zasoby kart graficznych zostały dotknięte [częściowo] przez koparki Ethereum, wygląda na to, że dysk SSD znalazł teraz swojego odpowiednika w postaci Chia. Niestety nie widać końca obecnego szaleństwa na rynku kryptowalut.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phison przestrzega przed podwyżkami cen SSD. Powodem krytowaluta Chia

 0