Pixel 5 i Pixel 4a (5G) oficjalnie zaprezentowane. Tegoroczny flagowiec Google bez topowego SoC

Pixel 5 i Pixel 4a (5G) oficjalnie zaprezentowane. Tegoroczny flagowiec Google bez topowego SoC

Po licznych mniej lub bardziej oficjalnych przeciekach, Google na swojej wczorajszej konferencji w Nowym Jorku w końcu zaprezentowało nowe smartfony z rodziny Pixel. W tym roku jednak zamiast typowego duetu flagowca i jego wariantu XL, amerykański gigant postanowił nieco zmienić strategię i przedstawił high-endowy model Pixel 5 oraz wariant 5G średniopółkowego Pixel 4a. Tak naprawdę jednak nie bardzo jest tu o czym pisać, ponieważ praktycznie wszystkie informacje na temat obu urządzeń wyciekły do sieci już jakiś czas temu, więc obyło się praktycznie bez żadnych niespodzianek. Niemniej jak zwykle dobrze jest otrzymać oficjalne potwierdzenie tych informacji, szczególnie jeśli chodzi o ceny. Niestety wygląda na to, że smartfony Google wciąż nie będą oficjalnie dostępne w naszym kraju. 

Google na swojej wczorajszej konferencji w Nowym Jorku w końcu zaprezentowało nowe smartfony z rodziny Pixel.

Zacznijmy od modelu Pixel 4a 5G, który zwiastowany był przez Google już w trakcie premiery Pixela 4a w sierpniu tego roku. Co warto jednak podkreślić, różnica pomiędzy tymi urządzeniami nie sprowadza się jedynie do wsparcia dla łączności 5G, ponieważ nowszy telefon otrzymał wydajniejszy procesor Snapdragon 765G wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i większy 6,2-calowy wyświetlacz OLED Full HD. Google dodało także 16 MP aparat szerokokątny, przed którym wzbraniało się w ubiegłym roku. Poza tym, pod maską Pixela 4a 5G kryje się również większy akumulator (3885 mAh). Jak więc widać zmiany są istotne i nie jest to tylko kosmetyka, więc dobrze zdawać sobie z nich sprawę przed ewentualnym zakupem.  

Pixel 5 wyposażony został w ten sam procesor Snapdragon 765G co Pixel 4a 5G, co z punktu widzenia użytkowników oczekujących po flagowcach topowej wydajności może być nieco rozczarowujące. Tym bardziej, że jest to pierwszy Pixel (nie z serii a), który nie jest napędzany przez Snapdragon z serii 800. Poza tym, Pixel 5 wykonany jest z aluminium, a nie tworzywa sztucznego, co odróżnia go od tańszych modeli. Tutaj także znajdziemy jednak 16 MP szerokokątny aparat (ten zastąpił teleobiektyw z 2x zoomem), który dopełnia 12 MP jednostkę główną. Całości dopełniają 6-calowy panel OLED Full HD+ z odświeżaniem 90 Hz oraz bateria o pojemności 4080 mAh ze wsparciem dla bezprzewodowego ładowania i opcją odwrotnego ładowania. Cena Pixel 4a 5G zaczyna się od 499 USD, a Pixel 5 od 699 USD.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 5 i Pixel 4a (5G) oficjalnie zaprezentowane. Tegoroczny flagowiec Google bez topowego SoC

 0