PlayStation VR2 - poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

PlayStation VR2 - poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Najnowsze doniesienia zdają się wskazywać, że na PlayStation VR 2 przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, niż zakładaliśmy, gdyż urządzenie podobno nie trafi do sprzedaży w tym roku.

Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że PS VR2 wejdzie do masowej produkcji w pierwszej połowie 2022 roku, a sprzęt zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale. Teraz z kolei dochodzą nas pogłoski o opóźnieniu i analitycy spodziewają się, że gogle VR nowej generacji od Sony pojawią się nie wcześniej niż na początku 2023 roku.

Analitycy spodziewają się, że gogle VR nowej generacji od Sony pojawią się nie wcześniej niż na początku 2023 roku.

Sony przez cały rok powoli ujawnia nowe szczegóły dotyczące PS VR2 i do tej pory zaprezentowało wygląd nowego headsetu wirtualnej rzeczywistości, a także jego specyfikację techniczną i szczegóły dotyczące nowych funkcji, takich jak śledzenie oczu. Producent nie ogłosił jednak jeszcze oficjalnie daty premiery, ani nawet okna premiery, więc formalnie trudno mówić tu o jakimkolwiek opóźnieniu. 

Według analityka Ming-Chi Kuo, który słynie przede wszystkim z informacji z obozu Apple, PS VR2 wejdzie do masowej produkcji jeszcze w tym roku, a pierwsza partia wynosić ma 1,5 miliona sztuk, ale na debiut urządzenia poczekamy do pierwszego kwartału 2023 roku. Nie jest jasne, czy Kuo ma na myśli pierwszy kwartał roku kalendarzowego, który będzie trwał od stycznia do marca, czy pierwszy kwartał roku fiskalnego Sony, co oznaczałoby okres od kwietnia do czerwca.

Chociaż Sony nie ogłosiło jeszcze daty debiutu, firma ostatnio pochwaliła się, że PS VR2 otrzyma co najmniej 20 gier na premierę. W tym tygodniu po raz pierwszy zobaczymy gry na PS VR2 w akcji podczas nowego odcinka State of Play. Jak dotąd jedyną oficjalnie ogłoszoną grą na system jest Horizon: Call of the Mountain, czyli spin off popularnej serii Horizon. 

Pierwsza połowa 2023 roku, choć może wydawać się odległa, jest prawdopodobnym terminem premiery PS VR2, choć niewykluczone, że Sony zechce jednak wprowadzić sprzęt do sprzedaży w gorącym okresie przedświątecznym. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda się także znacząco poprawić podaż PS5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR2 - poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

 0