PlayStation VR2 zaprezentowane na nowym zwiastunie

PlayStation VR2 zaprezentowane na nowym zwiastunie

Sony zaprezentowało PlayStation VR2 na nowym zwiastunie i ujawniło kilka informacji. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zestaw wirtualnej rzeczywistości nie będzie wspierał gier z oryginalnego PS VR.

PS VR2 zaoferuje wyświetlacz 4K HDR o rozdzielczości 4000 x 2040 pikseli (2000 x 2040 px na oko) z liczbą klatek na sekundę sięgającą nawet 120. Dostaniemy więc czterokrotnie większą rozdzielczość niż w przypadku poprzedniej generacji gogli. Zestaw VR zawiera specjalny czujnik śledzenia ruchu, aby jeszcze bardziej zwiększyć immersję i pomóc w takich czynnościach, jak wybór broni w niektórych grach. PlayStation VR2 będzie posiadać także zaawansowane techniki renderowania, które poprawiają wrażenia wizualne, dostosowując rozdzielczość. Sony zastosowało ponadto szerokie pole widzenia 110º oraz soczewkę Fresnela.

PS VR2 zaoferuje wyświetlacz 4K HDR o rozdzielczości 4000 x 2040 pikseli (2000 x 2040 px na oko) z liczbą klatek na sekundę sięgającą nawet 120.

Urządzenie wspiera technologię Tempest 3D AudioTech i dostanie haptyczne sprężenie zwrotne znane z kontrolera DualSense. Dzięki zastosowaniu Tempest 3D AudioTech dźwięk w grach ma działać dynamicznie w zależności od naszej pozycji i ruchów głową. Nie zabraknie wibracji, zaś PS VR2 podłączymy do PlayStation 5 za pomocą tylko jednego kabla. Najnowszy zwiastun prezentuje kontrolery, które posiadają sprzężenie zwrotne i adaptacyjne triggery. Rozwiązania mają zapewnić zupełnie nowe doznania. PS VR2 zadebiutuje w 2023 roku.

Niestety Sony strzelio sobie w stopę pozbawiając PlayStation VR2 obsługi gier z poprzedniej generacji gogli do wirtualnej rzeczywistości. Produkcje przygotowane z myślą o poprzedniku według japońskiego przedsiębiorstwa trzeba przenieść na nowy sprzęt. Przedstawiciele Sony przyznali, że nowy headset wyposażono w zupełnie nowe rozwiązania, dzięki którym autorzy gier zrobią więcej. Hideaki Nishino, wiceprezes ds. Platform Experience w PlayStation zdradził, iż "tworzenie gier na PSVR2 wymaga zupełnie innego podejścia niż oryginalny PS VR".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR2 zaprezentowane na nowym zwiastunie

 0