Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepszą polską grę

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepszą polską grę

Plebiscyt For Gamers 2019 - najlepsza polska gra

Na rynku podzespołów komputerowych oraz powiązanego z nimi osprzętu, jak powszechnie wiadomo, trafiają się zarówno lata chude, kiedy dostajemy co najwyżej kilka odgrzewanych kotletów, aby producenci mogli powiedzieć, że wprowadzili do swojej oferty coś (przynajmniej teoretycznie) nowego, jak i lata tłuste, kiedy naprawdę ciężko się zdecydować, które wydarzenie było najważniejsze. Naturalnie wszyscy byśmy chcieli, aby tych pierwszych było jak najmniej i 2019 rok z pewnością nie przyniósł w tym temacie zawodu, spokojnie zaliczając się do drugiej z wymienionych grup. Wystarczy przypomnieć chociażby o wystrzałowej premierze procesorów Ryzen 3000 opartych o nową architekturę Zen 2, czy też interesujących debiutach na rynku kart graficznych, gdzie główne role odgrywały GeForce'y RTX z dopiskiem SUPER oraz akceleratory z rodziny Navi. A że i w innych kategoriach sprzętowych nie było totalnej posuchy, bez dwóch zdań jest w tym wybierać, gdybyśmy mieli wskazać najistotniejsze wydarzenia.

Wypełnij ankietę Plebiscytu For Gamers 2019, odpowiedz na pytanie otwarte i wygraj kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Founders Edition.

Dlatego też, podobnie jak w roku ubiegłym, razem z targami PGA przygotowaliśmy dla Was Plebiscyt For Gamers 2019, w którym możecie wybrać najlepsze, oczywiście Waszym zdaniem, marki oraz produkty. Łącznie lista obejmuje aż 22 kategorie, tak więc trzeba trochę się naklikać, aby dotrzeć do końca ankiety, ale naprawdę warto, gdyż zamieściliśmy również dodatkowe pytanie otwarte. W jakim celu? Ano po to, aby potem wybrać trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzić ich autorów atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Do wygrania jest kilka ciekawych sprzętów, z kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER na czele (dokładną listę znajdziecie w zalinkowanym wpisie), zatem tym mocniej zachęcamy do poświęcenia kilku(nastu?) minut na wypełnienie ankiety (dostępnej pod tym linkiem). Jedną z kategorii, którą chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym wpisie, są polskie gry. Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas tytułów:

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepszą polską grę

  Link do ankiety

 

Blair Witch

Plebiscyt For Gamers 2019

Blair Witch zaatakowało nas kompletnie znikąd. Najpierw zobaczyliśmy bardzo klimatyczny zwiastun podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2019, a potem okazało się, że premiera nastąpi już na koniec sierpnia tego samego roku. Krakowski Bloober Team tym samym na dobre zaznaczył się w świadomości graczy z całego świata. Świetny klimat, potężna dawka horroru i niepokoju popsuły jedynie problemy techniczne. Mimo to, dalej jest to jedna z najciekawszych premier całego roku, nie tylko wśród polskich gier.

Devil's Hunt

Plebiscyt For Gamers 2019

Devil's Hunt to próba zrobienia gry akcji zgodnie ze „sztuką”. Mamy tu więc mroczny klimat, potwory, supermoce, kamerę za plecami bohatera i wymagające wyczucia uniki. Na pierwszy rzut oka widać tu chęć pójścia tą samą drogą co Remedy (twórcy Maksa Payne'a), stawiając na oryginalny scenariusz i projekty lokacji. Wykonanie nie może się jednak jeszcze równać z pierwszą ligą, podobnie jak cała konstrukcja gry – nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy docenić trudu jaki Layopi Games włożyli w to, by zadebiutować z takim tytułem, od razu na PC, PS4 i XOne.

Green Hell

Plebiscyt For Gamers 2019

Czy chcesz znaleźć się w amazońskiej dżungli, przejść kilka kroków, zostać ukąszonym przez pająka, umrzeć i zacząć wszystko od nowa? No pewnie. Green Hell to nowa gra typu survival, która stara się wziąć część sukcesu tytułów w stylu ARK dla siebie. Studio Creepy Jar przygotowało tonę przeciwności losu i przykrych niespodzianek, które tak bardzo przyciągają do tego rodzaju gier. Oczywiście wciąż jest tu sporo do poprawy, ale grę już można uznać za sukces – kupiło ją ponad 210 tysięcy graczy.

Layers of Fear 2

Plebiscyt For Gamers 2019

Layers of Fear 2, to druga propozycja Bloober Team na liście. Może dlatego ich tytuły nie do końca dają radę pod kontem optymalizacji, ale na szczęście nadrabiają to wszystko gęstym klimatem. Akcja gry przenosi nas na statek transatlantycki, a my wcielamy się w aktora, który ma odegrać na nim swoją rolę. Oczywiście dość szybko okazuje się, że sen i jawa, oraz surrealizm mieszają się w tym tyglu horroru. Gra co chwile stara się oszukać nasze zmysły i straszyć napiętą atmosferą. Mimo to, trzeba przyznać, że sukces pierwszego Layers of Fear nie został powtórzony i fani gatunku nie mają już tylu ciepłych wspomnień związanych z „dwójką”.

World War 3

Plebiscyt For Gamers 2019

O World War 3 mówiło się u nas bardzo dużo. Strzelanina przypominająca Battlefielda rozgrywająca się na ulicach współczesnej Warszawy? To brzmi świetnie. Gliwickie The Farm 51 mocno przyłożyło się do oprawy gry, do tego jak się w niej strzela i jej wojskowego klimatu... jednak rzeczywistość szybko zweryfikowała to jak trudno przebić się na rynku sieciowych strzelanin. Mimo to rozegrać kilka napiętych deathmatchów w naszej stolicy, w Berlinie, Moskwie, czy Smoleńsku, w klimacie trzeciej Wojny Światowej to bardzo kusząca propozycja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepszą polską grę

 0