Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze klawiatury klasy premium

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze klawiatury klasy premium

Plebiscyt For Gamers 2019 - najlepsze klawiatury klasy premium

Jako, że obecny rok powoli zmierza ku końcowi, przyszedł czas na dokonanie pewnych podsumowań. Nie ulega wątpliwości, że był to bardzo gorący okres - oczywiście nie w każdej kategorii produktowej działo się naprawdę dużo, bo zdarzały się i takie, gdzie sytuacja nie zmieniła się zbyt mocno, ale jednak nie można przejść obojętnie wobec co najmniej kilku istotnych wydarzeń. Mamy tu na myśli chociażby niedawną premierę procesorów Ryzen 3000 bazujących na nowej architekturze Zen 2, odświeżonych kart graficznych GeForce RTX z dopiskiem SUPER, czy też akceleratorów z rodziny Navi. Poza tym inni producenci też wprowadzili trochę interesującego sprzętu, chociażby ciekawe modele obudów, monitorów czy dysków SSD zgodnych ze standardem PCI Express 4.0. Jest więc w czym wybierać, jeśli mielibyśmy wskazać najważniejsze wydarzenia.

Wypełnij ankietę Plebiscytu For Gamers 2019, odpowiedz na pytanie otwarte i wygraj kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Founders Edition.

Dlatego też, podobnie jak w roku ubiegłym, razem z targami PGA przygotowaliśmy dla Was Plebiscyt For Gamers 2019, w którym możecie wybrać najlepsze, oczywiście Waszym zdaniem, marki oraz produkty. Łącznie lista obejmuje aż 22 kategorie, tak więc trzeba trochę się naklikać, aby dotrzeć do końca ankiety, ale naprawdę warto, gdyż zamieściliśmy również dodatkowe pytanie otwarte. W jakim celu? Ano po to, aby potem wybrać trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzić ich autorów atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Do wygrania jest kilka ciekawych sprzętów, z kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER na czele (dokładną listę znajdziecie w zalinkowanym wpisie), zatem tym mocniej zachęcamy do poświęcenia kilku(nastu?) minut na wypełnienie ankiety (dostępnej pod tym linkiem). Jedną z kategorii, którą chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym wpisie, są klawiatury klasy premium. Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas modeli:

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze klawiatury klasy premium

  Link do ankiety

 

SteelSeries Apex Pro

Plebiscyt For Gamers 2019

SteelSeries ma ogromne doświadczenie w tworzeniu innowacyjnego gamingowego sprzętu, a tym razem postanowił nas zaskoczyć modelem z regulowanym punktem aktywacji przycisków – Apex Pro. Co więcej, opatentowane przełączniki OmniPoint w Apex Pro wykorzystują magnetyczne sensory, które pozwalają graczom na wybór czułości klawiszy, dostosowany do ich potrzeb. Switche oferują również znacząco szybszy czas reakcji od tradycyjnych mechanicznych przełączników, dzięki czemu Apex Pro cieszyć ma się mianem najszybszej klawiatury na rynku. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ten sprzęt, ponieważ na klawiaturze Apex Pro umieszczono zintegrowany wyświetlacz OLED Smart. Pozwala on nie tylko na odczytywanie powiadomień z aplikacji takich jak Discord, Spotify i gier, jak: CS:GO oraz Dota2, lecz także na zmianę punktu aktywacji przycisków bezpośrednio z klawiatury. Obok wyświetlacza OLED Smart znajduje się klikalna metalowa rolka i przycisk do kontroli multimediów, obudowę wykonano z wysokiej klasy aluminium, a nie zabrakło tu też dynamicznego podświetlenia RGB. Całości dopełnia magnetyczna podkładka pod nadgarstki.

Cooler Master MK850

Plebiscyt For Gamers 2019

MasterKeys MK850 to flagowy model w ofercie Cooler Master. Głównym wyróżnikiem tego modelu jest system Aimpad, który wykrywa poziom wciśnięcia danego przycisku (swoiste analogowe klawisze), posługując się czujnikami podczerwieni do mierzenia położenia przycisku na całej jego drodze. Klawiatura bazuje na przełącznikach mechanicznych Cherry MX, a technologia Aimpad dostępna jest dla ośmiu klawiszy (ASDF + QWER), które przeważnie wykorzystujemy do sterowania postacią w grach. Sprzęt pochwalić może się też kilkoma dodatkowymi przyciskami, z których część służy do sterowania multimediami, a inne do aktywacji przygotowanych przez nas makr i profili. W oczy rzucają się też dwie rolki umieszczone przy górnej krawędzi urządzenia, pozwalające dostosować m.in. głośność i podświetlenie. MasterKeys MK850 posiada też magnetyczną podpórkę pod nadgarstki, której powierzchnia została wykonana ze skóry ekologicznej, przez co jest bardzo przyjemna w dotyku. Największą wadą tego produktu, podobnie jak wszystkich innych w tej kategorii, wydaje się być bardzo wysoka cena.

Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE

Plebiscyt For Gamers 2019

K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE jest nie tylko pierwszą klawiaturą korzystającą z niskoprofilowych przełączników Cherry MX, ale i jedyną firmą, która stosować będzie switche Cherry MX Low Profile Speed, które są po prostu najszybszymi mechanikami na rynku. Zalety K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE nie kończą się na świetnych przełącznikach, pochwalić trzeba też bardzo solidne wykonanie z metalową ramą i przyjemny dla oka eleganckie wzornictwo. Trudno jej cokolwiek zarzucić także w kwestii ergonomii, ponieważ oferuje wygodny układ klawiszy czy podpórkę pod nadgarstki. Kolejnym mocnym elementem K70 RGB MK.2 Low Profile jest bardzo dobrze zrealizowane podświetlenie, a funkcjonalność sprzętu zwiększa port USB. To zdecydowanie jedna z ciekawszych klawiatur ostatniego roku.

Logitech G915

Plebiscyt For Gamers 2019

Ostatni kandydat to Logitech G915 Lightspeed Wireless, czyli bezprzewodowa niskoprofilowa klawiatura mechaniczna od popularnego szwajcarskiego producenta. Sprzęt wyposażony jest w technologię bezprzewodową LIGHTSPEED o czasie reakcji zaledwie 1 ms., zaawansowane podświetlenie klawiatury LIGHTSYNC RGB oraz nowe wysoce wydajne przełączniki mechaniczne GL o niskim skoku. Producent obiecuje do 135 dni nieprzerwanej gry przy wyłączonym oświetleniu (przy założeniu, że gra trwa 8 godzin dziennie). Przy włączonym podświetleniu RGB klawiatura G915 zapewniać ma do 12 dni na jednym naładowaniu (zakładając 8 godzin gry dziennie). G915 Lightspeed posiada również pięć programowalnych klawiszy, dzięki którym można skonfigurować dodatkowe makra. Warto też dodać, że klawiatura umożliwia połączenie z kilkoma urządzeniami, a oprócz technologii LIGHTSPEED wspiera też Bluetooth.

Patriot Viper V765

 

Patriot Viper V765

Sprzęt oferuje praktycznie wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia. Otrzymujemy dość oryginalny i bardzo praktyczny design (niezwykle łatwy w czyszczeniu), który przykuwa oko w ten pozytywny sposób, a nie za sprawą kiczowatego gamingowego wzornictwa. Poza tym jego wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, a metalowy korpus obudowy sprawia, że klawiatura jest w stanie znieść naprawdę dużo. Nie musimy się też obawiać o przypadkowe rozlanie napoju na sprzęt, ponieważ ten został zabezpieczony na taką ewentualność, a dodatkowe przyciski multimedialne i pokrętło do regulacji głośności są niezwykle praktycznie w codziennym użytkowaniu. Dużą pozytywną niespodzianką okazały się także same mechaniczne przełączniki Kailh Box, który spisały się na tyle dobrze, że ostatecznie przekonały nas do siebie bardziej niż ich odpowiedniki Cherry MX. Do zalet klawiatury zaliczyć trzeba także świetnie zrealizowane podświetlenie RGB, które oferuje mnóstwo trybów pracy i ich konfiguracji, a także komfort użytkowania, który poprawia podpórka pod nadgarstki. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze klawiatury klasy premium

 0