Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze laptopy

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze laptopy

Plebiscyt For Gamers 2019 - najlepsze laptopy

Jako, że obecny rok powoli zmierza ku końcowi, przyszedł czas na dokonanie pewnych podsumowań. Nie ulega wątpliwości, że był to bardzo gorący okres - oczywiście nie w każdej kategorii produktowej działo się naprawdę dużo, bo zdarzały się i takie, gdzie sytuacja nie zmieniła się zbyt mocno, ale jednak nie można przejść obojętnie wobec co najmniej kilku istotnych wydarzeń. Mamy tu na myśli chociażby niedawną premierę procesorów Ryzen 3000 bazujących na nowej architekturze Zen 2, odświeżonych kart graficznych GeForce RTX z dopiskiem SUPER, czy też akceleratorów z rodziny Navi. Poza tym inni producenci też wprowadzili trochę interesującego sprzętu, chociażby ciekawe modele obudów, monitorów czy dysków SSD zgodnych ze standardem PCI Express 4.0. Jest więc w czym wybierać, jeśli mielibyśmy wskazać najważniejsze wydarzenia.

Wypełnij ankietę Plebiscytu For Gamers 2019, odpowiedz na pytanie otwarte i wygraj kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Founders Edition.

Dlatego też, podobnie jak w roku ubiegłym, razem z targami PGA przygotowaliśmy dla Was Plebiscyt For Gamers 2019, w którym możecie wybrać najlepsze, oczywiście Waszym zdaniem, marki oraz produkty. Łącznie lista obejmuje aż 22 kategorie, tak więc trzeba trochę się naklikać, aby dotrzeć do końca ankiety, ale naprawdę warto, gdyż zamieściliśmy również dodatkowe pytanie otwarte. W jakim celu? Ano po to, aby potem wybrać trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzić ich autorów atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Do wygrania jest kilka ciekawych sprzętów, z kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER na czele (dokładną listę znajdziecie w zalinkowanym wpisie), zatem tym mocniej zachęcamy do poświęcenia kilku(nastu?) minut na wypełnienie ankiety (dostępnej pod tym linkiem). Jedną z kategorii, którą chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym wpisie, są laptopy. Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas modeli:

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze laptopy

  Link do ankiety

 

Razer 15

Plebiscyt For Gamers 2019

Jedną z głównych zalet grania na PC jest przede wszystkim możliwość uzyskania niezwykle wysokich wartości kl./s, co przekłada się na superpłynną rozgrywkę. Część osób, lubujących się przede wszystkim w singlowych grach, preferuje jednak wysoką rozdzielczość i najwyższą jakość obrazu, którą gwarantować mogą stosowne matryce. Razer zdaje sobie sprawę z tej dychotomii  i zdecydował się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, dlatego też nowa wersja laptopa Blade 15 powinna przypaść do gustu obu grupom. Mogą oni zdecydować się w tym przypadku na wyświetlacz Full HD o odświeżaniu dochodzącym nawet do 240 Hz lub też na panel OLED 4K, który zapewnia niespotykaną jakość, jeśli chodzi o szczegóły, kolory i kontrast. Do tego dochodzą także procesor Intela z serii H  9. generacji oraz karta graficzna GeForce RTX. Na targach IFA mieliśmy okazję zapoznać się z tym drugim wariantem i możemy zapewnić, że wrażenia są kapitalne - obraz prezentował się świetnie i zupełnie nie przeszkadzało nam, że jego odświeżanie to tylko 60 Hz. Panel OLED oprócz niezwykłej ostrości, głębokiego kontrastu i niezwykle nasyconych kolorów oferuje 100% pokrycie kolorów palety DCI-P3, wyróżnia się czasem reakcji na poziomie 1 ms i otrzymał certyfikat HDR 400 True Black.

Asus ROG Zephyrus S GX701

Plebiscyt For Gamers 2019

Asus ROG Zephyrus S GX502GV to typowy laptop z segmentu premium, którego cena może przyprawić o zawrót głowy, ale za luksus zawsze trzeba dużo zapłacić. Wymienianie atutów zacząć trzeba od świetnego eleganckiego designu i wykonania z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów. Zephyrus S jest po prostu jednym z najładniejszych gamingowych laptopów na rynku. Poza tym, jest też jednym z najbardziej kompaktowych modeli dla graczy, gdyż mierzy niecałe 20 mm grubości i waży tylko 2,65 kg, a mówimy tu o 17,3-calowym modelu. Do mocnych stron zaliczyć trzeba także wyświetlacz, który bazuje na technologii IPS i oferuje odświeżanie 144 Hz (wkrótce do sprzedaży trafi też wersja z panelem 300 Hz), a doczekał się też wsparcia ze strony G-Sync. Co jednak najważniejsze w tym przypadku, wydajność w grach jest bardzo wysoka (Intel Core i7-8750H + NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q + 24 GB RAM) i pozwala nam cieszyć się świetną jakością grafiki i płynną rozgrywką w grach AAA, a nawet wykorzystać ray tracing w tytułach, które go obsługują. W produkcjach o charakterze e-sportowym z pewnością docenimy również 144 Hz matrycę o masie reakcji 3 ms.

Acer Predator Triton 500

Plebiscyt For Gamers 2019

Nowa wersja Triton 500 to zdecydowanie jeden z najciekawszych laptopów zaprezentowanych podczas tegorocznych targów IFA. Produkt Acera może się pochwalić 15,6-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości Full HD i hi-endową specyfikacją, której niestraszne żadne wyzwania. Pod maską laptopa czekają bowiem procesory Intel Core i7 ósmej generacji, karta graficzna GeForce RTX 2080 z Max-Q i nawet 32 GB pamięci DDR4 taktowanej zegarem o częstotliwości 2666 MHz. Co więcej, w parze z dużą wydajnością idą również stylowy design i całkiem kompaktowe wymiary, bo komputer zamknięto w metalowej obudowie o grubości 17,9 mm i wadze 2,1 kg, a stosunek ekranu do powierzchni obudowy wynosi tu 81%. Co prawda Predator Triton 500 z 300 Hz wyświetlaczem będzie dostępny w Polsce od czwartego kwartału 2019 roku w cenie od 9000 PLN, ale my mieliśmy już okazję zapoznać się z nim nieco bliżej i musimy przyznać, że zapowiada się on wyśmienicie.

MSI GS75 Stealth

Plebiscyt For Gamers 2019

17,3-calowy laptop MSI GS75 Stealth przyciąga wzrok czarną piaskowaną metaliczną obudową z eleganckimi złotymi wykończeniami i jest to bodajże pierwszy na świecie tak lekki i smukły (2,2 kg i grubość 18,95 mm) 17-calowy model. Ten gamingowy laptop z układem graficznym GeForce RTX 2080 w kompaktowej obudowie (60% mniejszej niż w przypadku typowych 17-calowych laptopów) z cienką ramką wokół ekranu skrywa potężne podzespoły. Poza wspomnianą grafiką możemy tu liczyć choćby na wyświetlacz IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz, procesory Intela 8. i 9. generacji, do 64 GB pamięci RAM, duży touchpad ze szklaną powierzchnią, która znacznie poprawia czas reakcji i dokładność pozycjonowania położenia kursora czy pasywne głośniki z bierną membraną, oferujące nietypową dla laptopów jakość basów.

OMEN by HP 17 (2019)

Plebiscyt For Gamers 2019

Kolejna propozycja w naszym plebiscycie to również 17-calowy laptop i tym razem jest to produkt gamingowej marki Omen należącej do HP. Tegoroczna edycja OMEN by HP 17 posiada odświeżony design konstrukcji, który prezentuje się niezwykle stylowo. Urządzenie pochwalić trzeba też za bardzo dobry wyświetlacz IPS o odświeżaniu 144 Hz ze wsparciem dla NVIDIA G-Sync. GeForce RTX 2070 połączony z procesorem Intel Core i7-9750H zapewniają z kolei wysoką wydajność w grach i wsparcie dla ray tracingu. Poza tym, w odróżnieniu od większości konkurentów, OMEN by HP 17 (2019) pochwalić można za kulturę pracy. Trzeba jednak zauważyć, że propozycja HP jest mniej kompaktowa od rywali, zarówno pod względem gabarytów, jak i wagi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze laptopy

 0