Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze nośniki danych

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze nośniki danych

Plebiscyt For Gamers 2019 - najlepsze nośniki danych

Jako, że obecny rok powoli zmierza ku końcowi, przyszedł czas na dokonanie pewnych podsumowań. Nie ulega wątpliwości, że był to bardzo gorący okres - oczywiście nie w każdej kategorii produktowej działo się naprawdę dużo, bo zdarzały się i takie, gdzie sytuacja nie zmieniła się zbyt mocno, ale jednak nie można przejść obojętnie wobec co najmniej kilku istotnych wydarzeń. Mamy tu na myśli chociażby niedawną premierę procesorów Ryzen 3000 bazujących na nowej architekturze Zen 2, odświeżonych kart graficznych GeForce RTX z dopiskiem SUPER, czy też akceleratorów z rodziny Navi. Poza tym inni producenci też wprowadzili trochę interesującego sprzętu, chociażby ciekawe modele obudów, monitorów czy dysków SSD zgodnych ze standardem PCI Express 4.0. Jest więc w czym wybierać, jeśli mielibyśmy wskazać najważniejsze wydarzenia.

Wypełnij ankietę Plebiscytu For Gamers 2019, odpowiedz na pytanie otwarte i wygraj kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Founders Edition.

Dlatego też, podobnie jak w roku ubiegłym, razem z targami PGA przygotowaliśmy dla Was Plebiscyt For Gamers 2019, w którym możecie wybrać najlepsze, oczywiście Waszym zdaniem, marki oraz produkty. Łącznie lista obejmuje aż 22 kategorie, tak więc trzeba trochę się naklikać, aby dotrzeć do końca ankiety, ale naprawdę warto, gdyż zamieściliśmy również dodatkowe pytanie otwarte. W jakim celu? Ano po to, aby potem wybrać trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzić ich autorów atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Do wygrania jest kilka ciekawych sprzętów, z kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER na czele (dokładną listę znajdziecie w zalinkowanym wpisie), zatem tym mocniej zachęcamy do poświęcenia kilku(nastu?) minut na wypełnienie ankiety (dostępnej pod tym linkiem). Jedną z kategorii, którą chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym wpisie, są nośniki danych. Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas modeli:

Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze nośniki danych

  Link do ankiety

 

Samsung 970 EVO Plus

Plebiscyt For Gamers 2019

Jak nietrudno się domyślić, 970 EVO Plus to ulepszone wersje zeszłorocznych 970 EVO, czyli najwydajniejszych nośników półprzewodnikowych z pamięciami TLC w ofercie koreańskiego giganta. Samsung nie spoczywa na laurach i postanowił wycisnąć z tej technologii jeszcze więcej, mocno zbliżając się do teoretycznych limitów interfejsu PCIe 3.0, czyli 4000 MB/s. Dyski te bazują na piątej generacji pamięci V-NAND, a producent wprowadził tu istotne poprawki w ramach optymalizacji firmware’u, które pozwoliły wspiąć się na wyżyny wydajności. Koreańczycy ponownie sięgnęli po autorski kontroler Phoenix. O ile prędkość sekwencyjnego odczytu danych pozostała praktycznie bez zmian i wynosi 3500 MB/s, tak dość mocno podskoczyła prędkość sekwencyjnego zapisu, gdyż dochodzi ona do 3300 MB/s (w 970 EVO było to do 2500 MB/s). Sporą poprawę odnotujemy także w zakresie losowego odczytu i zapisu danych (QD32), gdzie Samsung chwali się imponującymi osiągami na poziomie odpowiednio 620 000 IOPS i 560 000 IOPS, a w zeszłorocznej wersji było to 500 000 IOPS dla odczytu i 480 000 IOPS dla zapisu. Trzeba jednak pamiętać, że tak wysoką wydajność uzyskamy jedynie w ramach buforu Intelligent TurboWrite i po jego przekroczeniu trzeba liczyć się z wyraźnym spadkiem prędkości.

Viper Gaming VPN100

Plebiscyt For Gamers 2019

Przed Patriot stało nie lada wyzwanie, czyli dostarczenie godnego następcy modelu Hellfire, na miarę naszych czasów. Viper Gaming VPN100 spełnia te oczekiwania i powinien sprostać wymaganiom nie tylko graczy i entuzjastów, ale i twórców treści, grafików i innych profesjonalistów. Są to po prostu bardzo wydajne dyski SSD PCIe NVMe, które powinny sprawdzić się w szerokiej gamie zastosowań (choć jeśli zależy nam głównie na możliwie najszybszych transferach, to akurat tutaj mogą pozostawić lekki niedosyt), a w wielu z nich nie mają sobie równych. Jeśli dodamy do tego deklarowane przez producenta bardzo wysokie współczynniki TBW i MTBF, to otrzymamy jedne z najlepszych dysków na rynku. Produkt Patriota to bardzo mocna propozycja w swoim segmencie, również ze względu na atrakcyjną cenę.

Corsair MP600

Plebiscyt For Gamers 2019

Jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na wprowadzenie do sprzedaży dysków SSD z interfejsem PCIe 4.0 wspieranym przez płyty główne X570 (platforma dedykowana trzeciej generacji Ryzenów), jest Corsair. Dyski MP600 wykorzystują pamięci 3D NAND typu TLC o wysokim zagęszczeniu oraz wysokiej klasy kontroler Phision PS5016-E16. Taka kombinacja pozwala na wyniki sekwencyjnego odczytu blisko 5000 MB/s (praktycznie 10 razy szybciej niż wiele dysków SSD SATA oraz 50 razy szybciej niż w przypadku tradycyjnych HDD), ale zapis także jest imponujący, ponieważ wynosi 4250 MB/s.

Gigabyte Aorus NVMe Gen4 SSD

Plebiscyt For Gamers 2019

Co prawda Gigabyte nie jest jednym z pierwszych producentów, którzy kojarzą nam się z dyskami SSD, ale tajwańska firma postanowiła bardzo szybko wejść na rynek ze swoim półprzewodnikowym nośnikiem bazującym na interfejsie PCIe 4.0. Aorus NVMe Gen4 SSD nie tylko oferuje bardzo wysoką wydajność (transfery sekwencyjne sięgają 5000 MB/s przy odczycie i 4400 MB/s przy zapisie, natomiast liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę dochodzi do 750 000 IOPS przy odczycie i 700 000 IOPS przy zapisie), ale pochwalić może się też nietuzinkowym wyglądem, a to za sprawą zastosowanego radiatora. Gigabyte zastosował 96-warstwowe chipy 3D NAND TLC BiCS4 Toshiby oraz kontroler Phison PS5016-E16, który napędza wszystkie dyski SSD PCIe 4.0 dostępne obecnie na rynku.

Patriot Viper VP4100

Plebiscyt For Gamers 2019

Ostatnia propozycja to również model korzystający ze standardu PCIe 4.0 wprowadzonego na rynek konsumencki przez trzecią generację Ryzenów i płyty główne X570. Viper VP4100 to nośnik przygotowany dla entuzjastów PC, hardcore’owych graczy, twórców treści i profesjonalistów zajmujących się renderowaniem wideo, czyli wszystkich osób, które szukają najwydajniejszych podzespołów i budują swój komputer bez kompromisów, oczekując w zamian błyskawicznego dostępu i uruchamiania się aplikacji. Co warto podkreślić, Viper VP4100 pochwalić może się rekordowymi prędkościami nawet wśród konkurentów PCIe 4.0, ponieważ odczyt sekwencyjny wynosi 5000 MB/s, a zapis 4400 MB/s, a wydajność losowego zapisu dochodzi do 800K IOPS. Nośnik bazuje na pamięciach 3D NAND typu TLC i wyposażony został w nowy dwurdzeniowy i ośmiokanałowy kontroler Phison E16 z buforem cache DDR4. Patriot zadbał także o ochronę termiczną i stylowy wygląd, a to za sprawą gustownego aluminiowego radiatora w czarnym kolorze, którego specjalne wycięcia i asymetryczna budowa poprawiają efektywność rozpraszania ciepła.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2019. Wybieramy najlepsze nośniki danych

 0