Plotka: Hideo Kojima nie pracuje nad Silent Hill, tylko grą na Xboxa

Plotka: Hideo Kojima nie pracuje nad Silent Hill, tylko grą na Xboxa

Doniesienia wokół kolejnego projektu Hideo Kojimy są mocno dyskutowane w sieci i często ze sobą sprzeczne. Najpierw pojawiły się plotki, że ​​tworzy grę na PlayStation, potem na Xboxa, potem Silent Hill, co również wydaje się już nieaktualne. Co mówią najnowsze przecieki na ten temat?

Warto nadmienić, że sam Kojima zdaje się lubować we wszelkiego rodzaju podstępach i tajemnicach, dolewając oliwy do ognia. Możemy mieć więc do czynienia z kolejnym wymyślnym podstępem samego twórcy, ale najnowsze plotki rzucają nieco więcej światła na całą sytuację. Według branżowego informatora znanego jako Shpeshal_Nick, sam Hideo Kojima nie pracuje nad Silent Hill. Zamiast tego współpracuje podobno z Xboxem, tworząc grę na konsolę Microsoftu. Chociaż niewiele zostało ujawnione na temat natury tej gry, Shpeshal_Nick twierdzi, że nie jest to nowy zupełnie nowy tytuł, ale coś w ramach istniejącej serii Microsoft.

Hideo Kojima podobno nie pracuje nad Silent Hill. Zamiast tego ma współpracować z Xboxem, tworząc grę na konsolę Microsoftu.

Plotka: Hideo Kojima nie pracuje nad Silent Hill, tylko grą na Xboxa

Patrząc na listę własnych marek Xboxa, trudno znaleźć takie, które pasowałyby do stylu gier wideo Kojimy. A biorąc pod uwagę prestiż Japończyka, prawdopodobnie sam wybrał sobie tytuł, nad którym chce pracować i jest jego fanem. Warto również zauważyć, że chociaż Kojima może nie pracować nad Silent Hill, całkiem możliwe, że gra nadal tworzona jest przez jego studio Kojima Productions. Podczas gdy Kojima jest twarzą zespołu, w firmie pracują dziesiątki niezwykle utalentowanych pracowników. Możliwe więc, że słynny twórca nie reżyseruje Silent Hill, ale zamiast tego pełni rolę doradczą. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że całe to zamieszanie w postaci sprzecznych przecieków i plotek zostanie wyjaśnione raczej prędzej niż później.

Macie jakichś faworytów, jeśli chodzi o ekskluzywne serie Xbox, nad którą mógłby pracować Kojima? Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka trudno o coś w jego stylu, ale chętnie zobaczylibyśmy spin-off Gears of War w stylu horroru. Jak na razie jednak to tylko kolejne plotki, ale może zbliżająca się gala VGA przyniesie jakieś konkretne zapowiedzi. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: Hideo Kojima nie pracuje nad Silent Hill, tylko grą na Xboxa

 0