PNY wprowadza GeForce RTX 3060 Mini-ITX z bardzo nietypową nazwą i specyfikacją

PNY wprowadza GeForce RTX 3060 Mini-ITX z bardzo nietypową nazwą i specyfikacją

PNY nie należy do najpopularniejszych producentów kart graficznych na naszym rynku, jednak warto wspomnieć o ich najnowszym produkcie z rodziny GeForce RTX 3060. Karta zasługuje na uwagę zarówno ze względu na dość oryginalną specyfikację, jak i nazwę, która w całości brzmi "PNY GeForce RTX 3060 12 GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Single Fan Edition". . Ten konkretny model jest trzecim wariantem dostępnym w ofercie PNY, jednak zdecydowanie różni się od swoich braci. Jest to karta w formacie Mini-ITX z wymiarami 17 x 12,5 x 4 cm i zajmuje dwa sloty. Prawdopodobnie karta jest zbudowana w oparciu o referencyjny projekt PCB, a autorskie jest jedynie chłodzenie, jednak póki nie uzyskamy większej ilości zdjęć, są to tylko spekulacje.

PNY GeForce RTX 3060 12 GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Single Fan Edition - to pełna nazwa najnowszego produktu PNY, który nie dość, że jest kopią innego modelu, to oferuje dość nietypową specyfikację.

PNY mocno wyróżnia się na tle konkurencji i samej NVIDII, oferując produkty odbiegające specyfikacją od reszty. Firma oferuje wszystkie modele RTX 3060 z takim samym taktowaniem i zakładamy, że nie jest to pomyłka - ciężko się pomylić we wszystkich 3 wariantach. Oficjalnie RTX 3060 ma taktowanie bazowe 1320 MHz i boost 1777 MHz, jednak model PNY XLR8 RTX 3060... ma zegar bazowy 1627 MHz i zegar boost 1852 MHz. Jednocześnie pamięci są wolniejsze i oferują zaledwie 14 Gb/s, czyli mniej niż w oficjalnej specyfikacji NVIDII

Jest bardzo prawdopodobne, że karty PNY opierają się na jednej z wcześniejszych specyfikacji dla RTX 3060, jednak NVIDIA mogła zmienić projekt na krótko przed premierą, a PNY nie dostosowało się do zmian i wprowadziło na rynek produkt w nieaktualnej wersji. Kartę zbudowano oczywiście w oparciu o GPU GA106 z 3584 rdzeniami CUDA i 12 GB pamięci GDDR6 z 192-bitową magistrali pamięci. TDP tego modelu wynosi 170 W. Jest bardzo prawdopodobne, że PNY nie jest tu winne całej (dość zabawnej) sytuacji, bo nie są autorami projektu, ale jedynie nalepiają naklejkę ze swoim logo. Karta PNY jest kopią Gainward RTX 3060 Pegasus i zapewne wielu mniejszych "producentów" (powstają w tej samej fabryce).

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: PNY wprowadza GeForce RTX 3060 Mini-ITX z bardzo nietypową nazwą i specyfikacją

 0