Poczta Polska wchodzi na rynek NFT. Będzie wydawać kryptoznaczki

Poczta Polska wchodzi na rynek NFT. Będzie wydawać kryptoznaczki

NFT miały swoje pięć minut zwłaszcza wśród deweloperów gier, którzy starali się zarobić na niewymiennym tokenie. Do tego grona dołącza Poczta Polska, która zapowiedziała platformę NFT.

Poczta Polska wkracza na rynek kryptowalut i chce wydawać kryptoznaczki w formie NFT. Firma uruchomiła dziś stronę internetową z cyfrowymi produktami kolekcjonerskimi. Poczta ogłosiła też specjalną akcję, w ramach której pierwszych 1558 klientów, którzy zapiszą się na newsletter otrzyma Talara Filatelistycznego "August". Emisja kryptoznaczków "Polska w kosmosie" jest zaplanowana na I kwartał 2023 roku. Jak podkreślono każdy z czterech kryptoznaczków zawiera dwa elementy: tradycyjnego znaczka pocztowego oraz części cyfrowej reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155. Dlaczego Poczta Polska wchodzi w kontrowersyjne NFT?

Poczta Polska wchodzi na rynek NFT.

NFT

Poczta coraz bardziej stawia na cyfryzację, czego efektem są wydane cyfrowo tokeny NFT. Talar jest pierwszym produktem wirtualnej kolekcji Poczty Polskiej. Wyemitowany został 18 października 2022 r. ponieważ to właśnie tego dnia Poczta świętuje Dzień Łącznościowca. Kryptowalorów będzie jedynie 1558 i nie jest to przypadkowa liczba, ponieważ w 1558 roku król Zygmunt August "ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych". Na podanej stronie internetowej Poczta będzie systematycznie przedstawiać swoją ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa.

"Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w różnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem"  – powiedział Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Niewymienny token miał w swoje pięć minut, ale minione miesiące to okres krytyki NFT i ogromne spadku wartości, pod koniec września obrót tokenami spadł aż o 97%, a całość jest traktowana jako bańka spekulacyjna. Warto wspomnieć, że podczas gdy Poczta Polska ogłasza wejście do NFT, rynek skurczył się o 98%.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poczta Polska wchodzi na rynek NFT. Będzie wydawać kryptoznaczki

 0