Podkręcasz AMD Ryzen? Masz problemy z OC? Podziel się opinią.

Podkręcasz AMD Ryzen? Masz problemy z OC? Podziel się opinią.

Na ITHardware.pl przetestowaliśmy wiele procesorów AMD w tym roku. Poczynając od Ryzen 3 (1200 i 1300X) przez Ryzen 5 i Ryzen 7 do potwora Threadripper 1950X.

Każdy z tych procesorów nam się podobał, co doceniliśmy odpowiednimi wyróżnieniami o stosowna oceną w podsumowaniach? Generalnie trudno powiedzieć, że są to najlepsze CPU na rynku, ale podejrzewam, że wielu z Was doceniło AMD za Ryzena. Wydanie przez AMD Ryzena było potrzebne i mimo pewnego niedopracowania platformy i początkowe problemy z kompatybilnością pamięci RAM, spowodowało pewną panikę w obozie Intela, czego efektem było szybkie odświeżenie swojego portfolio. Producent już kilka razy wydawał aktualizacje. Na szczęście ogromną zmianę przyniosła aktualizacja mikrokodu AGESA do wersji 1.0.0.6. Oczywiście to nie były tylko poprawki dotyczące pamięci RAM, gdyż wersja ta przynosi także rozwiązanie problemów z wirtualizacją. Niemniej jednak nie ulega chyba wątpliwości, że zdecydowana większość użytkowników liczyła właśnie na lepszą kompatybilność z modułami opartymi na kościach innych niż Samsung B-Die.

Overclocking może jednak poprawić się wraz z dojrzewaniem platformy, więc powróćmy do tematu w przyszłości

Mimo że Ryzen oferuje mnóstwo gotowych rozwiązań, wszyscy mamy pewne zastrzeżenia, jeśli chodzi o Overclocking, który nie jest specjalnie wysoki i nie jest taki okazały jak u konkurencji. Do tego potrzebuje sporego podniesienia napięcia rdzenia procesora, powoduje to oczywiście pewny wzrost wydajności, ale przy 4 GHz+ można zaobserwować znaczny wzrost energii elektrycznej. Do tego dochodzą problemy z pamięciami RAM, początkowo były problemy by osiągnięć ich reklamowaną prędkość. Overclocking może jednak poprawić się wraz z dojrzewaniem platformy, więc powróćmy do tematu w przyszłości. A Ty jak poradziłeś sobie z AMD Ryzen? Jaki masz CPU i płytę główną, jaką częstotliwość uzyskałeś i jak radzisz sobie z kompatybilnością pamięci? Podziel się wrażeniami w komentarzach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podkręcasz AMD Ryzen? Masz problemy z OC? Podziel się opinią.

 0