Podsumowanie newsów ITHardware - listopad 2022. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - listopad 2022. Sprawdź co Cię ominęło

Koniec miesiąca to dobry czas na podsumowanie ostatnich 30 dni w branży technologicznej i gamingowej. Tym razem zamiast tygodniowego zestawienia najważniejszych informacji przygotowaliśmy obszerne miesięczne podsumowanie, które udostępniliśmy na kanale ITHardware w serwisie YouTube.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tym razem dla naszych czytelników przygotowaliśmy miesięcznie podsumowanie. Poznaliśmy wyniki wydajności karty graficznej GeForce RTX 4080 oraz jej potencjał OC. Według portalu VieoCardz RTX 4080 zyskuje do 9% wydajności po podkręceniu i zwiększeniu limitu mocy. Dodatkowo na forum Chiphell umieszczono testy tego modelu z działającymi sterownikami. GPU sprawdzono w paru grach m.in. Call of Duty: Modern Warfare 2, Cyberpunk 2077, Borderlands 3 i Shadow of the Tomb Raider.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania miesiąca ITHardware.

Producenci kart graficznych nie mają powodu do optymizmu. Zgodnie z danymi Jon Peddie Research (JPR) dostawy zintegrowanych oraz samodzielnych układów spadły w trzecim kwartale do najniższego poziomu od 10 lat i wyniosły 75,5 miliona sztuk. Intel to największy producent procesorów, a zarazem największy dostawca kart graficznych do komputerów stacjonarnych. Firma kontrolowała 72% rynku GPU w trzecim kwartale 2022 r. ze wzrostem dostaw o 4,7%. Udziały NVIDII spadły do 16% z powodu 19,7% spadku sprzedaży. Udziały AMD spadły do 12%, przy sprzedaży niższej aż o 47,6%. Sprzedaż samodzielnych GPU do PC w tym topowych układów gamingowych zmalała do 6,89 mln, czyli o 33,5% kwartał do kwartału.

Twitter mierzy się z problemami ze względu na mocne zadłużenie i ogromne straty generowane każdego dnia. Oliwy do ognia dolało zamieszanie z weryfikacją kont, które doprowadziło do tego, że oznaczenia otrzymywały nieprawdziwe konta. Elon Musk, nowy właściciel portalu w e-mailu wysłanym do pracowników przestrzegł nawet przed możliwością bankructwa. Amerykańska Federalna Komisja Handlu z niepokojem przygląda się sytuacji w Twitterze po odejściu trzech urzędników ds. prywatności i zgodności. Te rezygnacje mogą prowadzić do ryzyka naruszenia nakazów regulacyjnych.

GTA 6 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier, o której nadal niewiele wiemy, ponieważ Rockstar Games nie kwapi się, by oficjalnie zapowiedzieć swój tytuł. Data premiery pozostaje obiektem spekulacji, choć ostatnio atmosferę podgrzał Microsoft. Według dokumentu, który gigant przesłał do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) debiut GTA 6 ma nastąpić w 2024 roku. Nie wiemy skąd przedsiębiorstwo z Redmond posiada taką wiedzę, może płynie ona wprost z Rockstar Games albo bazuje na ogólnie dostępnych przeciekach. Mimo wszystko producent Xboxów pozostaje na razie najpoważniejszym źródłem.

CD Projekt ujawnił datę premiery next-genowej aktualizacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Wersja na PC, PS5 i Xbox Series X/S zadebiutuje 14 grudnia 2022 roku i co istotne będzie oferowana za darmo dla wszystkich posiadaczy produkcji. W sklepach pojawi się również nowe cyfrowe wydanie polskiej produkcji. Na koniec warto wspomnieć o konkursie adwentowym 2022 organizowanym przez ITHardware. Tak samo, jak rok temu, w grudniu, możecie spodziewać się naszej redakcyjnej tradycji – kalendarza adwentowego z nagrodami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - listopad 2022. Sprawdź co Cię ominęło

 0