Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 112. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 112. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Meteor Lake jednak trafi na desktopy? Nowe przecieki sugerują zwrot akcji

W kwestii procesorów Intel Meteor Lake nastąpił przełom, bowiem procesory mogą jednak trafić na komputery stacjonarne. Phoronix zauważył, że Niebiescy nadal umieszczają kod Meteor Lake-S (desktop) w kernelu Linuksa. Sugeruje to, że firma planuje wyprodukować chipy bazujące na Meterol Lake dla komputerów stacjonarnych. Przypomnijmy, że pojawiły się sugestie jakoby nowa generacja CPU trafiła tylko do laptopów. Ta wiadomość jest dość ciekawa, aczkolwiek warto podchodzić do niej z dystansem i czekać na oficjalny przekaz od Intela.

Niewykluczony jest jednak scenariusz, że gigant z Santa Clara postawi na dwie architektury w ramach 14. generacji CPU i ​​Meteor Lake może pokryć podserie Core i3 i i5, podczas gdy Raptor Lake Refresh zająłby się procesorami nowej generacji wyższej klasy (Core i7 i i9).

GeForce RTX 4060 raczej nie zostanie bestsellerem. Sklepy narzekają na sprzedaż nowych kart

GeForce RTX 4060 raczej nie będzie hitem wśród konsumentów. W Japonii początkowa sprzedaż GPU nie wyglądała kolorowo i pokazywała, że zainteresowanie jest średnie, zresztą sklepy już narzekają na kiepską sprzedaż nowych kart graficznych. Można powiedzieć, iż w przypadku podstawowego RTX 4060 nastąpiła powtórka z historii z wersją Ti. Nie chodzi jedynie o ten konkretny model. 

Moore's Law is Dead (MLID), powołując się na własne źródła w popularnych sklepach ze sprzętem PC, podaje, że praktycznie wszystkie karty najnowszej generacji (Ada Lovelace i RDNA 3) sprzedają się bardzo słabo. Zdecydowanie większą popularnością cieszyć mają się modele z poprzednich serii, czyli RTX 30 i Radeon 6000. Krótko mówiąc, gracze mają już dość dojenia ich przez producentów układów graficznych.

Pierwsza partia gotowa już w lipcu? Apple szykuje się na wysoką sprzedaż iPhonów 15

Do premiery iPhone'ów 15 zostało trochę czasu, ta nastąpi jesienią w okolicach września. Apple jest pewne sukcesu nowych smartfonów i dlatego pierwszą partię ma przygotować na lipiec. Produkcja iPhone'ów 15 została jeszcze bardziej rozdzielona między fabryki zajmujące się montażem, tak aby nie polegać głównie na jednej z nich. Dominującą pozycję wciąż ma mieć Foxconn - od 55% do 60% zamówień. Drugie miejsce na tej liście zajmuje Luxshare, które ma odpowiadać za 20-25% produkcji. Trzecim producentem będzie Pegatron. Tej korporacji przypadnie 15-20% zamówień.

Według ITHome, łańcuch dostaw Apple rozpoczął już intensywne przygotowania na produkcję części. Firma z Cupertino chce tym samym odrobić lekcje z zeszłorocznych kłopotów z dostępnością z iPhone'ami 14 Pro i Pro Max i odpowiednio wcześniej zabezpieczyć. Żeby Apple nie wyszło jak Zabłocki na mydle, bo jeżeli iPhone'y 15 nie zaoferują odpowiednich zmian, a będą kosztować odczuwalnie drożej, wówczas mogą nie stać się hitem na rynku smartfonów.

Microsoft rozważał zakup CD Projekt RED, Techlandu, FromSoftware czy SEGA

Microsoft śmiało działa na rynku gier. Firma przejęła już m.in. Bethesdę i próbuje wchłonąć Activision Blizzard, a plany giganta z Redmond sięgały dalej również do Polski. Zanim Microsoft zdecydował się na zakup Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów, gigant z Redmond miał na swojej liście ponad 100 podmiotów zajmujących się grami. Wśród potencjalnych celów były FromSoftware, Sega czy polskie studia deweloperskie CD Projekt RED i Techland. W przypadku twórców Wiedźmina i Cyberpunka 2077 taka informacja nie stanowi zaskoczenia, bo plotki pojawiały się już od dawna, lecz CD Projekt im zaprzecza.

CEO Microsoftu chciałby skończyć z ekskluzywnością gier, ale na przeszkodzie stoi Sony

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella podczas rozprawy w amerykańskim przyznał, że skończyłby z ekskluzywnymi grami na Xboxa, ale na przeszkodzie stoi Sony. Mówiąc o planach firmy polegających na koncentrowaniu się na oprogramowaniu i posiadaniu jak największej bazy platform, w pewnym momencie został zapytany o gry na wyłączność Xboxa.

"Gdyby to ode mnie zależało, chciałbym pozbyć się wszystkich ekskluzywnych gier na konsole, ale nie do mnie należy definiowanie tego, zwłaszcza jako gracza o niskim udziale w rynku konsol. Dominujący tam gracz [Sony] zdefiniował konkurencję rynkową za pomocą ekskluzywnych produktów, więc taki jest świat, w którym żyjemy. Nie kocham tego świata" – powiedział szef Microsoftu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 112. Sprawdź co Cię ominęło

 0