Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 130. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 130. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Pasywne chłodzenie słoną wodą może zwiększyć wydajność procesora o prawie 33%

Według raportu naukowego nowa metoda pasywnego systemu zarządzania temperaturą może zwiększyć wydajność procesora o 32,65%. Technologia nazywana „higroskopijnym, membranowym radiatorem wypełnionym solą” (HSMHS), wykorzystuje sól bromku litu zamkniętą w porowatej membranie, która umożliwia odparowanie wody. Tak twierdzą naukowcy z City University w Hongkongu oraz Szkoły Energii i Energetyki Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego Huazhong w Wuhan.

NVIDIA ma problemy z dostawami. Klienci przechodzą na rozwiązania Intela

Producent kart graficznych GeForce mierzy się z kłopotami z dostawami. Chociaż dział związany ze sztuczną inteligencją radzi sobie dość dobrze to dostawy procesorów stanowią wyzwania dla odbiorców. Jednym z nich jest Naver Corporation, do niedawna lojalny partner biznesowy NVIDII korzystający z rozwiązań AI Zielonych do identyfikacji fałszywych wpisów w oprogramowaniu. Firma zdecydowała się jednak na narzędzia innych podmiotów ze względu na gwałtowny wzrost cen akceleratorów AI NVIDII na rynku Korei Południowej.

Chip M3 Max to prawdziwa bestia. W teście GPU pokonał M1 Ultra

Apple zaprezentowało nowe chipsety M3 i M3 Max, które są wykorzystane w najnowszych urządzeniach firmy z Cupertino. Jak wynika z testów M3 Max zdołał pokonać M1 Ultra, co nie powinno dziwić wszak drugi to dwuletni SoC. Apple twierdzi, iż układ graficzny chipu M3 jest 1,8 razy szybszy w aplikacjach profesjonalnych niż ten znajdujący się na pokładzie M2. Względem M1 przewaga ma już być 2,5-krotna. No a jak to wygląda w praktyce? Otóż w teście Metal służącym do sprawdzania wydajności układu graficznego udało mu się zdobyć 158466 punktów.

Elon Musk: Sztuczna inteligencja może doprowadzić do likwidacji pracy wykonywanej przez ludzi

Niektórzy ludzie obawiają się rozwoju sztucznej inteligencji i tego, że zabierze im pracę. Do tej grupy dołącza Elon Musk, który uważa, że AI może doprowadzić do zastąpienia ludzi w pracy. Szef Tesli zwrócił uwagę na zagrożenia związane z technologią sztucznej inteligencji stosowanej w pojazdach jego firmy, mówiąc: „Przynajmniej samochód nie może wjechać za tobą do budynku lub na drzewo”. Musk od dawna wyraża obawy związane z rozwojem sztucznej inteligencji, nawołując do uregulowania zaawansowanej sztucznej inteligencji oraz zakazu jej stosowania w broni.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Internet

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 130. Sprawdź co Cię ominęło

 0