Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 134. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 134. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Pamięci DRAM są coraz droższe. Ceny wzrosły nawet o 20%

Nie mamy dobrych wieści dla osób planujących kupić dysk SSD albo pamięć RAM. Zgodnie z prognozami ceny tych podzespołów poszły w górę nawet o 20%. Na tym nie koniec, bowiem ceny pamięci RAM DDR5 mogą w najbliższych miesiącach gwałtownie skoczyć, więc jest to ostatnia w miarę dobra okazja na zakup nowych produktów. Według najnowszych badań ceny pamięci DDR5 wzrosły o 15-20%, DDR4 o 10-15%, a dla starszych typów DDR3 o 10%. W minionym okresie na rynku występowały nadwyżki magazynowe pamięci, co wpłynęło na ich obniżone ceny.

NVIDIA szykuje kartę GeForce RTX 4090 D. Specjalna wersja flagowca dla Chin

NVIDIA przygotowuje specjalną wersję swojej flagowej karty graficznej, która trafi na rynek chiński. RTX 4090D będzie jednak pozbawiony opcji overclockingu, co z pewnością rozczaruje fanów podkręcania. Co więcej, GeForce RTX 4090D ma również cechować się nieco mniejszą wartością TGP od swojego pierwowzoru. W przypadku zwykłego RTX-a 4090 TGP to 450 W. W wersji 4090D ta wartość ma natomiast być zmniejszona do 425 W. Premiera specjalnej wersji karty ma odbyć się w styczniu 2024 roku.

Windows 12 - nowe pogłoski mówią o konkretnym miesiącu premiery

Windows 12 nadal nie ma potwierdzonej daty wydania, ba nawet nie został oficjalnie zapowiedziany, a pracownik Microsoftu raczył kiedyś stwierdzić, że taki system operacyjny nie istnieje. Kolejne wydanie Windowsa nieważne jak będzie oznaczone podobno zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku, przy czym jako potencjalny miesiąc pada czerwiec. Informacje o premierze w drugiej połowie 2024 roku mają pochodzić między innymi od prezesa i dyrektora generalnego firmy Acer. Warto wspomnieć, iż dwunastka będzie nastawiona na sztuczną inteligencję.

Rockstar Games może pozwolić sobie na późniejsze wydanie GTA 6 na PC

Grand Theft Auto 6 zmierza na konsole obecnej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale nie ma wzmianki o PC. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ w pierwszej kolejności gry kultowej serii debiutowały najpierw na konsolach, a potem na komputerach. Mało tego, Rockstar może sobie pozwolić na początkowe zignorowanie PC, bo GTA 6 jak wyjdzie również na tę platformę, to wraz się sprzeda. Według danych PlayTracker 44% graczy posiada GTA 5 na więcej niż jednej platformie. To niezwykle dużo – w przypadku większości gier mniej niż 10 procent graczy (często znacznie mniej) korzysta z różnych wydań tej samej produkcji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 134. Sprawdź co Cię ominęło

 0