Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 155. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 155. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

GeForce RTX 5090 - nowe plotki na temat konfiguracji pamięci i nie tylko

GeForce RTX 50 mają zostać zaprezentowane w drugiej połowie 2024 roku. Karty graficzne NVIDII nie będą rewolucją, ale przyniosą ewolucję m.in. w pamięci. RTX 5090 Founders Edition podobno dostanie 16 modułów pamięci GDDR7 o gęstszej konstrukcji. Układ wykorzysta pamięć GDDR7 ułożoną w gęstszej konfiguracji, przy czym układ zmienia się z 3-4-1-4 na 4-5-2-5 (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), co pozwala płycie obsłużyć do 16 modułów pamięci.

AMD Zen 6 - nowy przeciek zdradza konfiguracje CCD, nawet do 32 rdzeni

Nowe procesory AMD będą zapowiedziane na czerwcowych targach Computex 2024. Tymczasem leakerzy Kepler_L2 i InstLatX64 ujawnili szczegóły rdzeni Zen 5 i Zen 6 na platformie X. Oczekuje się, że rdzenie Zen 5 i Zen 5c będą mniejsze niż istniejące Zen 4, co oznacza, że ​​będzie więcej miejsca na uruchomienie większej liczby bloków CCD w pakiecie procesora. I tak Zen 4 posiada do 12 bloków CCD, podczas gdy Zen 4c miał do 8 takowych we flagowych procesorach EPYC z dwoma CCD. Architektura rdzeni Zen 6 przyszłej generacji będzie dostępna w trzech różnych konfiguracjach CCD: 8 rdzeni na CCD, 16 rdzeni na CCD i 32 rdzenie na CCD. Przy 16 rdzeniach na każdy CCD, Zen 6 oferować będzie 32 rdzenie i 64 wątki w podwójnym CCD.

Kupił GPU i go oszukali. Jest odpowiedź prokuratury

Pamiętacie głośną aferę o oszukanym kliencie, który kupił na OLX kartę graficzną i jej nie dostał, a prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z absurdalnego powodu? Chodziło o to, że poszkodowany miał świadomość, iż mógł zostać oszukany. Po fali krytyki prokurator przyjrzał się sprawie ponownie i tym razem podjął decyzję o wszczęciu postępowania. Wszystko dlatego, że sam zainteresowany nie złożył broni i złożył zażalenie na pierwotną decyzję. Być może to właśnie nagłośnienie tej historii w internecie poskutkowało zmianą decyzji.

Nie żyje najsłyniejszy memiczny pies na świecie

Pieseł to najsłynniejszy psiak świata, który stał się bohaterem popularnych memów. Jego zdjęcie do dziś pojawia się jako reakcja na różne, często zabawne sytuacje. Niestety tym razem nie jest do śmiechu, bowiem dotarła do nas przykra informacja o śmierci słynnego pieseła. „Odeszła cicho, jakby spała, podczas gdy ja ją głaskałam” – napisała w poście na blogu opublikowanym przez The Guardian. „Myślę, że Kabo-chan była najszczęśliwszym psem na świecie. I ja byłam najszczęśliwszą właścicielką”. Warto wspomnieć, że zwierzak nim został bohaterem memów zainspirował twórców Dogecoin do wykorzystania jego wizerunku na monecie będącej logiem platformy. Shiba Inu, miała prawdopodobnie około 18 lat.

Nintendo Switch 2 zaoferuje skalowanie 4K z DLSS? Jest to możliwe, ale...

Nintendo Switch 2 może zapewnić rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę dzięki NVIDIA DLSS. Teoretycznie byłoby to wykonalne, ale nie w każdej grze i Nintendo pewnie nie zechce pójść na to z kilku powodów. Zdaniem Digital Foundry skalowanie do 4K z niższych rozdzielczości np. 720p mocno obciąża procesor graficzny i utrudnia utrzymanie 60 klatek w grach. I tu pojawia się problem. Nintendo chce bowiem zapewniać 60 fps w większości gier na swoją konsolę. Istnieje więc scenariusz, iż nie dostaniemy 4K tylko bardziej realne 1400p.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 155. Sprawdź co Cię ominęło

 0