Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 156. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 156. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

GeForce RTX 5090 - nowe przecieki na temat specyfikacji nowego flagowca NVIDII

Do premiery nowych kart graficznych NVIDII coraz bliżej, w związku z tym do sieci przedostaje się coraz więcej informacji o układach graficznych GeForce RTX 50. Z kolejnych informacji wynika, że RTX 4090 będzie wyposażony w przyciętą 448-bitową magistralę pamięci (pełny interfejs dostępny w GPU GB2020 to 512 bitów). Ta plotka wskazuje zastosowanie innej konfiguracji pamięci niż ta sugerowana wcześniej. GB202 rzeczywiście ma 512-bitową magistralę, chociaż taka konfiguracja może nie być używana przez GeForce'a RTX 5090.

Żart primaaprilisowy NVIDII zmieni się w rzeczywistość. Zieloni zwiastują nowy produkt

Bywa, że żarty stają się rzeczywistością. Tak jest w przypadku dowcipu primaaprilisowego NVIDII, który stał się rzeczywistością. W ramach żartu primaaprilisowego NVIDIA ogłosiła wprowadzenie pendrive'a w kształcie karty GeForce GTX 1080, żartobliwie twierdząc, że jest on napędzany technologią, która może umożliwić potężne algorytmy głębokiego uczenia się i wprowadzić sztuczną inteligencję do gier. Twierdzenia te były śmieszne w 2017 roku, lecz teraz są rzeczywistością. Natomiast G-Assist był żartem, rzekomo zaprojektowanym, aby pomagać graczom. Nośnik USB oferował nawet technikę „Ghost Play”, która umożliwiała użytkownikom grę podczas ich nieobecności.

Procesory Ryzen 9000. Znamy konfiguracje dostępne na start

AMD oficjalnie ogłosiło swoje nowe procesory do komputerów stacjonarnych Ryzen 9000, które bazują na architekturze Zen 5. Te ponownie oferują do 16 rdzeni, ale jednocześnie przynoszą duże wzrosty wydajności IPC w porównaniu z Zen 4. W przypadku komputerów stacjonarnych do oferty zostają wprowadzone cztery modele. Należą do nich: Ryzen 9 9950X, Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X. Więcej informacji o nowych chipsetach AMD dostępnych jest tu.

Zamiast obniżać temperaturę, podnoszą. Der8auer przeprasza za nieudane nowości od Thermal Grizzly

Thermal Grizzly znany na świecie producent past termoprzewodzących zaliczył wtopę. Wprowadzone do sprzedaży nowe produkty miały zapewniać temperatury nawet 15 stopni Celsjusza niższe, niż konwencjonalne rozwiązania, jednak finalnie efekt był zgoła odmienny, procesory działały w zauważalnie wyższej temperaturze. Do sprawy odniósł się Der8auer, znany overclocker i jednocześnie dyrektor generalny Thermal Grizzly, który w oświadczeniu opublikowanym na YouTube przeprosił za słabą wydajność jednostek Intel High Performance Heatspreader (HPHS) V1 oraz Intel Mycro Direct Die V1.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 156. Sprawdź co Cię ominęło

 0