Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 153. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 153. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Steam: GeForce RTX 4090 popularniejszy niż jakakolwiek karta AMD

Wyniki ankiety Steam dotyczącej reprezentacji poszczególnych typów sprzętu pokazują, że AMD może być niezadowolone z obecnej sytuacji. Pierwsza karta graficzna AMD znajduje się dopiero na 31. miejscu, a jest nią stary Radeon RX 580, który reprezentowany jest z udziałem 0,86%. Nawet bardzo drogi high-endowy GeForce RTX 4090 przewyższa wszystkie karty graficzne AMD. Jedynie te zintegrowane wypadają lepiej.

Sprzedaż CPU rośnie rok do roku aż o 33%, ale są też gorsze wieści

Według nowego raportu Jon Peddie Research (JPR) rynek procesorów do komputerów klienckich osiągnął w pierwszym kwartale 2024 r. 62 miliony jednostek, co stanowi znaczny wzrost o 33% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Jednak dostawy nadal spadają o 9,4 procent w stosunku do czwartego kwartału 2023 r., kiedy producenci dostarczyli na całym świecie 69 milionów sztuk CPU.

Zmarł Robert Dennard, wynalazca pamięci DRAM i autor teorii skalowania półprzewodników

Pamięć DRAM zna chyba każdy. Niestety ostatnio zmarł twórca tej technologii Robert Bennard. W latach sześćdziesiątych, w erze mikrochipów, Dennard zrewolucjonizował pamięć komputerową, wprowadzając dynamiczną pamięć DRAM, która stała się podstawą dla współczesnych urządzeń cyfrowych. Dennard wraz z zespołem specjalistów w dziedzinie mikroelektroniki opracowali w 1964 roku alternatywny system, który wymagał tylko sześciu tranzystorów MOS do przechowywania jednego bitu informacji. Bennard odszedł w wieku 91 lat.

Google Pixel z oficjalną dystrybucją w Polsce. Polacy wreszcie doczekali się Google Store Polska

Do tej pory smartfony Google Pixel dostępne były jedyne u pośredników importujących Pixele do Polski lub mogliśmy sprowadzić je na własną rękę zza granicy. Te czasy właśnie dobiegły końca, gdyż wreszcie doczekaliśmy się otwarcia Google Store Polska.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 153. Sprawdź co Cię ominęło

 0