Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning - od zera do setki w mniej niż 4 sekundy

Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning - od zera do setki w mniej niż 4 sekundy

F-150 Lightning jest obecny na drogach od kwietnia i zbiera pozytywne oceny od użytkowników. Producent postanowił na jego bazie stworzyć policyjny pojazd. 

Samochody policyjne, zwłaszcza te amerykańskie, kojarzone są z marką Ford i to nie bez powodu. Ford dostarcza policyjne auta od ponad 70 lat, a obecnie ponad 12 000 departamentów policji w samych Stanach Zjednoczonych jest klientami tego producenta, który sprzedaje swoje pojazdy policyjne częściej niż cała konkurencja razem wzięta. Ford Motor Company ogłosił jednak, że czas podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami i wprowadza do policji pojazd całkowicie elektryczny. 

 F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle to pierwszy elektryczny pickup zbudowany specjalnie dla policji.

Ford oficjalnie zapowiedział 2023 F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle (SSV) w komunikacie prasowym dziś rano, dzieląc się niektórymi z jego istotnych specyfikacji i osiągów, aby wspierać policję. "Z dumą oferujemy pierwszą w Ameryce elektryczną ciężarówkę policyjną klientom samorządowym, którzy mogą wykorzystać przełomową technologię, aby poprawić swoją produktywność. Pro Power Onboard może służyć jako mobilne źródło zasilania oświetlające wieczorne miejsca wypadku na autostradzie, elektryczny układ napędowy pomaga potencjalnie obniżyć koszty związane z paliwem i planowymi potrzebami konserwacyjnymi, a Mega Power Funk zapewnia dodatkowe zamykane schowki na specjalne dodatki policyjne, których nasi klienci oczekują od lidera w pojazdach policyjnych" - powiedział Nate Oscarson, kierownik sprzedaży w Ford Pro.

Policyjny F-150 Lightning może przyspieszyć 0-100 km/h  w mniej niż cztery sekundy. Oprócz specyfikacji pościgowych, F-150 Pro SSV został zaprojektowany do radzenia sobie z wieloma innymi sytuacjami, jakich doświadczają funkcjonariusze podczas swoich obowiązków, takich jak pomoc w wypadku lub miejscu zbrodni lub konieczność holowania łodzi, lub przyczepy. Według producenta więcej szczegółów dotyczących funkcji pościgowych F-150 Lightning, w tym zasięg, pojawi się jeszcze w okresie wakacyjnym.

Ujawniona dziś specyfikacja obejmuje:

 • Siedzenia z wytrzymałej tkaniny klasy policyjnej ze zredukowanymi podpórkami, aby ułatwić funkcjonariuszom z kaburami wsiadanie i wysiadanie z pojazdu elektrycznego
 • Wbudowane stalowe płyty w oparciach przednich siedzeń
 • Dostępne czerwone/niebieskie, bursztynowo-białe światła ostrzegawcze LED montowane na dachu
 • Łatwe w czyszczeniu winylowe tylne siedzenia i podłogi winylowe
 • Mega Power Funk z 0,4 m3 zamykanej przestrzeni ładunkowej, w tym 220 amperowe źródło zasilania DC-DC
 • Bateria standardowa:
  • 452 KM 1050 Nm momentu obrotowego, 3500 kg zdolności holowania i 1000 kg maksymalnej ładowności
 • Akumulator o zwiększonym zasięgu:
  • Poniżej cztery sekundy 0-100 km/h, 580 KM, 1050 Nm momentu obrotowego i 4500 kg zdolności holowania

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning - od zera do setki w mniej niż 4 sekundy

 0