Ponad połowa urządzeń w firmach nie spełnia wymagań Windowsa 11

Ponad połowa urządzeń w firmach nie spełnia wymagań Windowsa 11

Do premiery Windowsa 11 pozostało ledwie kilka dni. System operacyjny Microsoftu pozostaje dostępny w formie bety, która nie powinna znacząco różnić się od wydania udostępnionego 5 października. Oprogramowanie zdołało wywołać kontrowersję za sprawą wymagań sprzętowych, tymczasem wedle dostępnej informacji wiele przedsiębiorstw nie jest gotowych na instalację "jedenastki".

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez IT Lansweeper, 44,44% stacji roboczych w firmach spełnia minimalne wymagania sprzętowe Windowsa 11, z czego 52,55% z nich posiada chipy TPM 2.0. Reszta z kolei nie łapie się na przesiadkę do najnowszej edycji okienek. Oznacza to, że duża część użytkowników PC nie zalicza wymogu dotyczącego TPM 2.0 i w ich przypadku przejście na Windowsa 11 jest problematyczne. Nie chodzi tu zresztą wyłącznie o TPM 2.0, ponieważ Windows 11 do bezproblemowego działania wymaga CPU Intela 8. generacji. Konsekwencją tego jest to, że duża grupa przedsiębiorstw przynajmniej na razie nie dokona migracji do Windowsa 11.

Połowa firm nie jest gotowa do przesiadki na Windowsa 11.

Wiele firm nie jest gotowych na Windowsa 11

O ile domowi użytkownicy komputerów mogą bez problemu dokonać wymiany sprzętu, tak w przypadku firm sprawa nie jest równie prosta i szybka w realizacji. Z drugiej strony gigant z Redmond zapewni wsparcie Windowsowi 10 do 2025 roku, co powinno dać czas przedsiębiorcom na inwestycję w nowe urządzenia zgodne z wymaganiami "jedenastki". Sam Microsoft dolał oliwy do ognia potwierdzając, że nadchodzący system operacyjny wymaga TPM 2.0 na wszystkich maszynach nawet wirtualnych. Notatka wskazuje ponadto, że wcześniej utworzone maszyny wirtualne z kompilacjami Insider Preview mogą nie aktualizować się do najnowszych wersji Preview”.

Premiera Windowsa 11 zbliża się dużymi krokami, tymczasem 62% osób nie wie o wydaniu nowych okienek, a 45% badanych nie jest zdecydowanych do instalacji oprogramowania. Z całej grypy 41% ludzi zadeklarowało przesiadkę. Warto wspomnieć, że Windows 11 powinien być szybszy od poprzednika, o czym wcześniej informował Microsoft, aczkolwiek do wyniku testu należy podchodzić z dystansem i najlepiej samemu sprawdzić system, gdy będzie już dostępny.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ponad połowa urządzeń w firmach nie spełnia wymagań Windowsa 11

 0