Polska premiera Samsung Galaxy Fold. Spore zainteresowanie smartfonem

Polska premiera Samsung Galaxy Fold. Spore zainteresowanie smartfonem

Samsung Galaxy Fold jest pierwszym składanym smartfonem południowokoreańskiego producenta i nic dziwnego, że wzbudzał niemałe zainteresowanie jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem. Nie da się ukryć, że urządzenie przebyło długą drogę nim ostatecznie trafiło na półki sklepowe co było spowodowane wadami konstrukcyjnymi uniemożliwiającymi poprawne korzystanie z Galaxy Fold. Producentom udało się jednak wyeliminować wszelkie problemy i mimo iż wyświetlacze telefonu nadal są bardzo podatne na uszkodzenia (podczas testów ekran porysowano paznokciem) to sam sprzęt nie powinien ulegać już tak łatwej awarii. Produkt Samsunga 18 października oficjalnie zadebiutował w Polsce w tym u rodzimych operatorów, lecz jak wynika z komunikatu krajowego oddziału przedsiębiorstwa premierowy nakład w salonach Samsung Brand Store został szybko wyprzedany.

Wczoraj odbyła się premiera składanego Galaxy Fold w Polsce. Smartfon spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem na krajowym rynku.

W oficjalnym komunikacie potwierdzono, że Samsung Polska intensywnie pracuje nad zwiększeniem dostępności składanego smartfona, a brakujące egzemplarze powinny pojawić się 23 października. Natomiast jeśli jesteście zainteresowani nabyciem sprzętu już teraz musicie na bieżąco sprawdzać dostępność Galaxy Fold w wybranych salonach partnerów korporacji lub u operatorów komórkowych. Ponadto radzimy też udać się bezpośrednio do wybranego oddziału Brand Store w większym mieście gdzie telefon może być ewentualnie dostępny. Niestety nie wiemy ile dokładnie sztuk klienci Samsung Brand Store wykupili. Cóż spore zainteresowanie Galaxy Fold może cieszyć, aczkolwiek nie zapominajmy, iż cena, jaką życzy sobie producent, czyli około 8-9 tysięcy złotych robi wrażenie na konsumentach i stanowi przeszkodę w zakupie.

Do tego w internecie nie brakuje opinii, że zwyczajnie nie warto wykładać takiej sumy pieniędzy. Samsung Galaxy Fold oferuje dwa wyświetlacze — większy 7,3-calowy AMOLED o rozdzielczości QXGA+ oraz mniejszy 4,6- calowy o rozdzielczości HD+. Wewnątrz urządzenia znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 wspomagany przez 12 GB pamięci RAM. Innym konkurentem dla Galaxy Fold jest Huawei Mate X, którego konstrukcja według ostatnich informacji została przeprojektowana. Finalnie chiński gigant zdecydował, że wewnątrz urządzenia zamiast układu Kirin 980 umieści Kirin 990. Premiera (jeżeli nie wypadnie nic oczekiwanego) powinna odbyć się pod koniec bieżącego miesiąca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polska premiera Samsung Galaxy Fold. Spore zainteresowanie smartfonem

 0