Posiadacze smartfonów z Androidem nie są zainteresowani przesiadką na iPhone'a 13

Posiadacze smartfonów z Androidem nie są zainteresowani przesiadką na iPhone'a 13

Do prezentacji iPhone 13 pozostało niewiele czasu, a moment ten powinien nastąpić za około dwa tygodnie. Najnowsza generacja smartfonów Apple zapewne nie będzie stanowić rewolucji względem poprzedników tylko ewolucję, ale mimo tego powinna przekonać do siebie fanów marki, bo odbiorców urządzeń wyposażonych w Androida już niekoniecznie.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ankietę wśród 4134 użytkowników Androida w wieku minimum 18 lat i tylko 18% z nich rozważyłoby zakup iPhone'a 13 i przesiadkę z systemu Google na oprogramowanie Apple. Pozostałe 82% uznało, że zmiana na iOS nie byłaby dla nich korzystnym krokiem. Warto przypomnieć badanie z ubiegłego roku, w którym 33% rozważało kupno iPhone'a 12. Jest to jednocześnie wzrost lojalnych użytkowników Androida. Jako jeden z głównych powodów niechęci do urządzeń przedsiębiorstwa z Cupertino respondenci wymienili brak czytnika linii papilarnych zlokalizowanego pod wyświetlaczem.

82% użytkowników smartfonów z Androidem nie jest zainteresowana przesiadką na iPhone'a 13.

Posiadacze smartfonów z Androidem nie są zainteresowani przesiadką na iPhonea 13

Dla 16,7% ankietowanych ważnym powodem są ograniczone możliwości dostosowywania iOS oraz ograniczenia w pobieraniu aplikacji (12,8%). Natomiast 12% ludzi uważa, iż sprzęt z Androidem na pokładzie jest po prostu lepszy. Jak to wygląda w obozie fanów Apple? Chęć przejścia na iPhone'a 13 wyraziło 44% ludzi korzystających z urządzeń amerykańskiego producenta. O sukcesie "trzynastki" zadecydują oferowane opcje czy zastosowane podzespoły. Wewnątrz smartfona znajdziemy nowy procesor A15 Bionic wykonany w 5 nm procesie technologicznym, 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej czy baterię o pojemności 3095 mAh (w podstawowym modelu).

Zmiany obejmą aparat fotograficzny i tu najpewniej zabraknie zoomu persykopowego. iPhone 13 ma szansę stać się najdroższym smartfonem w historii Apple. Firma planuje zwiększyć koszta produkcji sprzętu i wzrost wyniósłby 20%. Oczywiście korporacja odbije sobie to na konsumentach. Mimo tych rewelacji pozostaje mieć nadzieję, że do podwyżek jednak nie dojdzie lub będą one mało odczuwalne dla klientów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadacze smartfonów z Androidem nie są zainteresowani przesiadką na iPhone'a 13

 0