Posiadają ponad 80000 koparek kryptowalut i właśnie zbankrutowali. Ceny polecą w dół

Posiadają ponad 80000 koparek kryptowalut i właśnie zbankrutowali. Ceny polecą w dół

Bankructwo sieci Celsius może mieć wpływ nie tylko na klientów, którzy mogą nie odzyskać swoich pieniędzy, ale również na rynek koparek kryptowalut.

Platforma do handlu kryptowalutami oraz pożyczkodawca Celsius z siedzibą w New Jersey zamroził wypłaty w zeszłym miesiącu, powołując się na "ekstremalne" warunki rynkowe, odcinając dostęp do oszczędności dla inwestorów indywidualnych, a w minionym tygodniu złożył wniosek o upadłość. Gigant jest właścicielem ponad 80 000  koparek i prawdopodobnie będzie zmuszony do ich sprzedaży, aby spłacić wierzycieli. W rezultacie ceny na rynku wtórnym zacznie spadną.

Celsius posiada ponad 80 000 koparek kryptowalut, które trafią do sprzedaży w celu spłaty wierzycieli. Cenny na rynku wtórnym spadną jeszcze bardziej.

Bloomberg donosi, że spółka zależna Celsius również złożyła wniosek o ochronę. Z informacji o Celsius Mining wynika, że firma ​​jest właścicielem 80850 koparek, z których 43632 są w ciągłej eksploatacji.  Firma  spodziewała się, że do końca tego roku będzie obsługiwać około 120 000 urządzeń i wygeneruje ponad 10000 monet. Celsius Mining musi jednak sprzedać przynajmniej część swojego sprzętu ASIC. Problem polega jednak na tym, że ceny tych maszyn spadły aż o 50% do najniższego poziomu od dwóch lat.

Celsius Mining sprzedał już w czerwcu co najmniej 7000 nowo zakupionych platform za cenę niższą niż rynkowa. Oczekuje się, że wraz z likwidacją kolejnych spółek wydobywczych tendencja ta będzie kontynuowana. Jak wynika z dokumentów upadłościowych firmie Celsius brakuje 1,2 miliarda dolarów, jednak łączną kwota wymieniona we wniosku o upadłość sięga 5,5 miliarda. Oznacza to, że aż 4,7 miliarda dolarów to pieniądze użytkowników, których Celsius nie jest w stanie spłacić.

Celsius podkreśla, że ​​złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 11 pozwoli na reorganizację zobowiązań finansowych podczas kontynuowania działalności. Oczekuje się, że firma będzie prowadzić przynajmniej część wydobycia, aby spłacić niektóre ze swoich zobowiązań. Celsius ma ponad  100 000 wierzycieli.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadają ponad 80000 koparek kryptowalut i właśnie zbankrutowali. Ceny polecą w dół

 0