Powstanie więcej modeli Nintendo Switch? Producent komentuje medialne informacje

Powstanie więcej modeli Nintendo Switch? Producent komentuje medialne informacje

Nintendo zaprezentowało nowy model Switcha, który jednak nie jest wersją Pro, o którym mówi się od dłuższego czasu. Konsola zawiera nowy 7-calowy wyświetlacz OLED oraz podwojoną pojemność pamięci wewnętrznej i to w zasadzie tyle z istotnych zmian.

Plotki odnośnie prac nad lepszym wydajnościowo Switchem nie ucichły, a Bloomberg kilka miesięcy temu informował o istnieniu wariantu Pro, który miał zostać zaprezentowany na E3 2021, co jak wiemy finalnie nie miało miejsca. Dodatkowo teraz serwis ujawnił, że Nintendo Switch OLED wygeneruje o około 10 dolarów więcej kosztów produkcji, podczas gdy zalecana cena detaliczna urządzenia w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o 50 USD. Sprawę skomentowało japońskie przedsiębiorstwo, dementując medialne doniesienia. "Według niedawnych informacji, Nintendo Switch OLED będzie generowało większe zyski. W celu zrozumienia sytuacji wśród inwestorów oraz konsumentów wyjaśniamy, iż przytoczone twierdzenia nie są prawdziwe" - głosi komunikat firmy.

Nintendo przyznało, że obecnie nie planuje wydania kolejnych wersji Switcha.

Dodatkowo Nintendo przyznało, że aktualnie nie ma żadnych planów stworzenia kolejnego modelu Switcha poza wersją z wyświetlaczem OLED, która trafi do sklepów w październiku bieżącego roku. Fakt, że korporacja nie przewiduje w najbliższej przyszłości Switcha Pro nie oznacza, że takowy nigdy nie zaistnieje, a plany jak wiadomo zawsze mogą ulec zmianie. Ponadto Nintendo woli obecnie skupić się na zapowiedzianej konsoli.

Tymczasem JC Rodrigo napisał na Twitterze, że jeśli nie interesuje nas ekran OLED to zakup nowego Switcha powinniśmy sobie odpuścić zostając przy starym modelu. Jest to o tyle zaskakujące, ponieważ pochodzi od menadżera ds. marketingu Nintendo, któy odpowiedział w ten sposób na pytanie jednego z użytkowników pytającego, czy gry będą działać na najnowszej konsoli lepiej. Cena Nintendo Switch OLED została ustalona na poziomie 349,99 dolarów.

Zobacz także: 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstanie więcej modeli Nintendo Switch? Producent komentuje medialne informacje

 0