Poznaliśmy europejską cenę realme GT. To najtańszy flagowiec ze Snapdragonem 888 w naszym regionie

Poznaliśmy europejską cenę realme GT. To najtańszy flagowiec ze Snapdragonem 888 w naszym regionie

Kilka dni temu realme potwierdziło, że jego flagowy smartfon GT 5G trafi do Europy, w tym także do Polski, jeszcze w czerwcu. W sieci bardzo szybko pojawiła się plotka, że telefon może wręcz szokować niską ceną, wynoszącą 400 EUR. Okazuje się jednak, że tak dobrze nie będzie, gdyż jego rzeczywista cena na rynku europejskim wynosić będzie 550 EUR, co potwierdził producent, przypadkiem zamieszczając urządzenie na swojej stronie internetowej, gdzie ujawniono również cenę. Taką kwotę trzeba będzie zapłacić za wariant z 12 GB pamięci RAM i 256 GB na dane, dostępny tylko w żółtym kolorze (w Chinach pojawiła się też tańsza wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej). Choć urządzenie będzie droższe niż miało nadzieję wiele osób, to jednak wciąż mówimy o najtańszym smartfonie ze Snapdragonem 888, przynajmniej w Europie. 

Choć urządzenie będzie droższe niż miało nadzieję wiele osób, to jednak wciąż mówimy o najtańszym smartfonie ze Snapdragonem 888, przynajmniej w Europie. 

Poznaliśmy cenę europejską realme GT. To najtańszy flagowiec ze Snapdragonem 888 w naszym regionie

Strona realme.com (obecnie usunięta) informuje, że telefon zostanie wysłany tylko do Belgii, Niemiec, Luksemburga, Holandii i Portugalii. Ale to ograniczenie sklepu internetowego, inne modele realme mają podobne ograniczenia. W naszym kraju realme GT trafi prosto do normalnej dystrybucji, a niewykluczone, że pojawi się także w ofercie sieci komórkowych (realme 7 5G dostępny był np. tylko w Plusie). Chiński producent potwierdził w ubiegłym tygodniu, że na lipiec szykuje premierę kolejnego flagowca z serii GT, ale w tym przypadku nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów. Przypominamy, że realme GT jest wyposażony w 6,43-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD +. Wyświetlacz obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz i częstotliwość próbkowania dotykowego 360 Hz z pięcioma różnymi ustawieniami, w zależności od preferencji użytkownika. Snapdragon 888 ma do dyspozycji 12 GB pamięci RAM LPDDR5 wraz z pamięcią masową UFS 3.1 o pojemności 256 GB. Nie znajdziemy tu co prawda gniazda microSD, ale za to otrzymujemy podwójny slot na karty nano-SIM.

AnTuTu banuje realme GT za oszukiwanie w testach

realme GT 5G oferuje potrójny aparat tylny, ale tradycyjnie tylko dwa wydają się naprawdę przydatne. I tak, otrzymujemy 64 MP aparat główny, wspomagany przez ultraszerokokątny (8 MP) aparat i 2 MP jednostkę do makro. Aparat do selfie ma rozdzielczość 16 MP i znajduje się w dziurce w lewym górnym rogu ekranu. Ponieważ realme GT ma flagowy chipset, ma również EIS i może z łatwością nagrywać filmy 4K/60fps, podczas gdy obsługa slow-mo wspiera tylko 720p/480 fps. GT ma również baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 65 W, ale niestety nie uświadczymy tu obsługi ładowania bezprzewodowego. Otrzymujemy za to najnowszy Bluetooth 5.2, a także wsparcie dla standardów Wi-Fi aż do 6e. Jeśli zaś chodzi o audio, to otrzymujemy zestaw stereo oraz wsparcie dla Dolby Atmos.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy europejską cenę realme GT. To najtańszy flagowiec ze Snapdragonem 888 w naszym regionie

 0