Pracownicy Ubisoftu wspierają protest przeciwko Activision Blizzard

Pracownicy Ubisoftu wspierają protest przeciwko Activision Blizzard

Activision Blizzard od pewnego czasu znajduje się pod odstrzałem nie tylko graczy, ale także własnych pracowników, który oskarżają wydawcę gier o szerzącą się dyskryminację i molestowanie seksualne.

Do tego podwładni narzekają na toksyczną atmosferę. W związku z tą sytuacją Stan Kalifornia złożył pozew przeciwko producentowi gier. Deweloperzy postanowili zaprotestować w inny sposób, wstrzymując prace nad World of Warcraft, czyli jednym z najważniejszych tytułów w ofercie firmy. Do sprawy odniósł się Jeff Hamilton, pełniący w studiu rolę projektanta systemów World of Warcraft, który podzielił się swoją opinią na Twitterze: "Nie wiem, co zrobić. Nie mam odpowiedzi. Mogę powiedzieć, że przy World of Warcraft nie są prowadzone praktycznie żadne prace, gdy cała ta okropna sytuacja się rozgrywa. A na tym nie zyskuje nikt: ani gracze, ani deweloperzy, ani akcjonariusze".

Protest pracowników Activision Blizzard wsparli przedstawiciele Ubisoftu, którzy przy okazji skrytykowali sytuację panującą w swojej firmie.

Sytuacja w studiu pozostaje więc napięta, a wesprzeć kolegów po fachu postanowili przedstawiciele Ubisoftu. W liście otwartym pracownicy francuskiego przedsiębiorstwa przypomnieli o oskarżeniach, jakie niegdyś pojawiły się w kierunku Ubisoftu dotyczące dyskryminacji, nękania oraz zastraszania. Pod listem podpisało się 500 osób z 32 studiów deweloperskich. Co ciekawe twórcy przyznali, że mimo przeprosin Yvesa Guillemota sytuacja w Ubi nie uległa znaczącej poprawie, ponieważ o ile główni winowajcy ponieśli konsekwencje, to resztę zamieszanych w sprawę ludzi potraktowano dość łagodnie - pozwalając samemu zrezygnować z pracy lub awansując do innych oddziałów przedsiębiorstwa.

Pracownicy Ubisoftu wspierają protest przeciwko Activision Blizzard

Dlatego autorzy apelują do Acitivision Blizzard, Ubsioftu i innych firm, by opracowano konkretne zasady, które działałyby w tego przypadku zdarzeniach. Zaznaczono, że afery nie powinny być rozwiązywane tylko w gronie kierownictwa, ale podczas debaty z udziałem pracowników, który mogliby przedstawić wszystkim zebranym swoje stanowiska. Miejmy nadzieję, że uda się wypracować rozwiązanie dobre dla wszystkich stron konfliktu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownicy Ubisoftu wspierają protest przeciwko Activision Blizzard

 0