Premiera GeForce RTX 3090 Ti zagrożona? NVIDIA miała wstrzymać produkcję karty graficznej

Premiera GeForce RTX 3090 Ti zagrożona? NVIDIA miała wstrzymać produkcję karty graficznej

GeForce RTX 3090 Ti zapowiadany jest jako najwydajniejsza karta graficzna NVIDII zastępujący podstawowego GeForce RTX 3090. Niestety premiera nowego GPU może być zagrożona ze względu na rzekome wstrzymanie produkcji.

Podczas gdy fani nowinek technologicznych oczekują debiutu GeForce RTX 3090 Ti i podania oficjalnych cen w sieci pojawiła się niepokojąca informacja o wstrzymaniu produkcji niereferencyjnych modeli nowego układu graficznego. O tym zdaniem serwisu TweakTown, NVIDIA miała poinformować swoich partnerów biznesowych AIB. Jednak producent nie podał powodu takiej decyzji. Źródło wskazuje, że mowa o kłopotach zarówno sprzętowych jak i z oprogramowaniem (BIOS), co obalałoby teorię jakoby chodziło o komponenty niezbędne do stworzenia kart graficznych. Debiut GeForce RTX 3090 Ti był spodziewany 27 stycznia, aczkolwiek teraz najpewniej przełożono ją na bliżej nieokreślony termin.

NVIDIA podobno wstrzymała produkcję GeForce RTX 3090 Ti ze względu na problemy sprzętowe i z oprogramowaniem (BIOS).

Premiera GeForce RTX 3090 Ti zagrożona? NVIDIA miała wstrzymać produkcję karty graficznej

Oliwy do ognia może dolewać fakt, że NVIDIA na targach CES 2022 praktycznie nie zdradziła konkretnych informacji o GPU, choć miało to nastąpić jeszcze w styczniu. Czy tak się stanie? Zobaczymy. Z drugiej strony jest to nieoficjalna informacja, dlatego należy do niej podchodzić z dystansem licząc, że opóźnienie jeśli jest to nieduże. GeForce RTX 3090 Ti powinien być najwydajniejszym przedstawicielem Zielonych. GPU dostanie procesor graficzny GA102 z 10752 rdzeniami CUDA, a także 24 GB szybszej pamięci GDDR6X o taktowaniu 21 Gb/s podłączonej do 384-bitowej szyny pamięci. Mocniejsze wydanie dostanie wyższy zegar bazowy na poziomie 1560 MHz (do 1860 MHz w trybie Boost).

Tymczasem NVIDIA robi wszystko, by zapewnić lepszą dostępność kart GeForce RTX 3050 niż w przypadku RTX 3060/3060 Ti. GeForce RTX 3050 będzie dostępny do kupienia od 27 stycznia na kilka dni przed chińskim Nowym Rokiem (1 lutego). Mówi się, że najwięcej kart pojawi się po zakończeniu tego święta. GPU będzie kosztować 249 dolarów amerykańskich (około 1250 złotych), choć jest to cena startowa. Cóż NVIDIA korzysta z różnych metod, by poradzić sobie z kryzysem na rynku GPU np. odświeżając starszy układ bazujący na architekturze Turinga.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera GeForce RTX 3090 Ti zagrożona? NVIDIA miała wstrzymać produkcję karty graficznej

 0