Premiera Stalker 2 oficjalnie przełożona. Gra zalicza niemałe opóźnienie

Premiera Stalker 2 oficjalnie przełożona. Gra zalicza niemałe opóźnienie

Nie mamy dobrych wieści dla fanów Stalkera 2 czekających na kwietniową premierę gry. GSC Game World poinformował o przełożeniu daty debiutu i to o ładnych kilka miesięcy. Produkcja trafi do sprzedaży dopiero na koniec roku.

Stalker 2 miał pojawić się 28 kwietnia i raczej nic nie wskazywało na to, żeby doszło do złego scenariusza zakładającego opóźnienie i to tak spore, ale jednak. GSC Game World ujawnił, że druga odsłona serii zapoczątkowanej w 2007 roku zadebiutuje 8 grudnia 2022 roku. Powodem tej decyzji jest chęć możliwie najlepszego dopracowania projektu tak, by sprostał on oczekiwaniom graczy oraz samych autorów. Studio nie chce udostępnić niedopracowanego tytułu więc miejmy nadzieję, że wszelkie niedoróbki zostaną do tego czasu wyeliminowane, a produkcja nie podzieli pod tym względem losu Cyberpunka 2077, jak również nie zaliczy kolejnego opóźnienia. GSC Game World podkreśla jednocześnie, że Stalker 2 to największy projekt w historii zespołu.

Premiera Stalker 2 została przełożona na 8 grudnia 2022 roku.

center>

O Stalkerze 2 zrobiło się głośno za sprawą decyzji o wprowadzeniu kontrowersyjnego systemu NFT, który miał umożliwić wykupienie miejsca w grze jako NPC (wówczas każdy zainteresowany musiałby udać się do studia w celu zeskanowania twarzy). Jest to narzędzie zdobywające popularność wśród deweloperów, ale nie zyskujące szczególnej aprobaty u graczy. Fani marki skrytykowali GSC Game World, w efekcie studio finalnie wycofało się z zamiaru dodania niewymienialnego tokena. W komunikacie przyznano, że ekipa słucha głosu społeczności i to ona stanowi tutaj priorytet.

Stalker 2 korzysta z silnika Unreal Engine 5. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe to do odpalenia gry w minimalnych ustawieniach potrzebujemy komputera wyposażonego w procesor Intel Core i5-7600K lub AMD Ryzen 5 1600X, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB albo AMD Radeon RX 580 8 GB. Do najlepszych wrażeń wizualnych konieczny jest Intel Core i7-9700K/AMD Ryzen 7 3700X, 16 GB RAM oraz NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER / GTX 1080 Ti lub AMD Radeon RX 5700 XT. Do tego 150 GB wolnego miejsca na dysku. Stalker 2 pojawi się na Steam oraz GOG i konsoli Xbox Series X/S.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Stalker 2 oficjalnie przełożona. Gra zalicza niemałe opóźnienie

 0