Procesor Apple M2 w nowych iPadach Pro może być wolniejszy od wersji dla MacBooków

Procesor Apple M2 w nowych iPadach Pro może być wolniejszy od wersji dla MacBooków

Materiały marketingowe Apple dostarczają ciekawych informacji na temat wydajności procesora M2, który napędza nowe, flagowe tablety firmy z linii iPad Pro. Według dostępnych informacji, teoretycznie to samo CPU, M2, może być nieco szybsze w MacBookach niż w iPadach Pro. Mowa o 3-procentowej różnicy na korzyść laptopowego wariantu. Wydajność procesora graficznego ma pozostać na tym samym poziomie.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o najnowszych tabletach od Apple. W dużym skrócie, firma zdecydowała się wprowadzić iPady 10 z nowym wyglądem oraz iPady Pro z procesorem M2. Dziś poznaliśmy dość ciekawą informację na temat tych drugich. Jak wskazują udostępnione materiały marketingowe Apple, wspomniane iPady Pro mogą w rzeczywistości wykorzystywać nieco wolniejszy wariant chipu M2. W komunikacie dotyczącym przewagi układu M2 nad M1 w przypadku MacBooków, firma mówi o 18-procentowym wzroście wydajności wielowątkowej. Podobno informacja od Apple, ale w kwestii nowych iPadów Pro zawiera już nieco inne informacje. Chip M2 dla nowych tabletów ma być do 15% szybszy od modelu M1.

Jak wskazują udostępnione materiały marketingowe Apple, iPady Pro mogą w rzeczywistości wykorzystywać nieco wolniejszy wariant chipu M2 niż ten znany z nowych MacBooków. Procesorowi M2 dla iPadów Pro brakuje 3% wydajności.

Wykonując proste odejmowanie dochodzimy do wniosku, że procesorowi M2 dla iPadów Pro brakuje 3% wydajności. Różnice dotyczą samego CPU, ponieważ oba komunikaty prasowe mówią o 10-rdzeniowym procesorze graficznym, który zapewnia 35-procentowy wzrost osiągów w porównaniu do układu M1. Bardzo możliwe, że Apple zdecydowało się na obniżenie zegarów wersji M2 dla tabletów z uwagi na temperatury.

Już w przypadku nowych MacBooków Air zaobserwowano problemy z wysokimi temperaturami procesora, które wpływały oczywiście na obniżenie wydajności. W przypadku iPadów Pro ilość dostępnej przestrzeni wewnątrz jest jeszcze bardziej ograniczona niż w MacBookach. Oznacza to, że aby nie dochodziło do przegrzewania, firma mogła obniżyć częstotliwość pracy chipu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesor Apple M2 w nowych iPadach Pro może być wolniejszy od wersji dla MacBooków

 0