Koreańczycy tworzą "własnego Wiedźmina"

Koreańczycy tworzą "własnego Wiedźmina"

Krafton - producent i wydawca gry PUBG - pracuje nad adaptacją koreańskiej serii dark fantasy pod tytułem "The Bird That Drinks Tears" ("Ptak, który pije łzy"). Produkcja doczekała się już miana "koreańskiego Wiedźmina".

Według branżowego insidera o pseudonimie PlayerIGN, Krafton zamierza rozwinąć uniwersum wymyślone przez koreańskiego pisarza Lee Yeongdo w podobny sposób, jak CD Projekt RED rozwinął pomysł Andrzeja Sapkowskiego na "Wiedźmina". W planach jest nie tylko seria gier, ale także komiksy czy produkcje filmowe.

Project Windless - pod takim roboczym tytułem powstaje gra nazywana "koreańskim Wiedźminem". To adaptacja cyklu dark fantasy autorstwa Lee Yeongdo.

Growa adaptacja koreańskiego dark fantasy nie ma jeszcze tytułu. Na razie występuje pod roboczą nazwą Project Windless. Na tę chwilę wiadomo jedynie, że będzie RPG-iem przeznaczonym do rozgrywki single player. Na pierwsze oficjalne materiały przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Prace nad grą prawdopodobnie dopiero ruszyły albo ruszą wkrótce. 

Jedną z głównych osób zaangażowanych w projekt jest Iain McCaig, artysta z doświadczeniem w pracy m.in. przy filmach z serii "Star Wars", "Avengers" czy "Harry Potter". Amerykanin odpowie za wizję artystyczną świata przedstawionego w Project Windless.

To nie jedyna gra, nad którą pracuje aktualnie Krafton. Wiadomo, że Koreańczycy tworzą też survival horror The Callisto Protocol. Pieczę nad nim sprawuje Glen Schofield, czyli współtwórca serii Dead Space (którą - jak wiadomo - aktualnie wskrzesza Electronic Arts).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koreańczycy tworzą "własnego Wiedźmina"

 0