Prywatne bazy DNA to źródło informacji dla twórców broni biologicznej. Scenariusz jak z "Bonda"

Prywatne bazy DNA to źródło informacji dla twórców broni biologicznej. Scenariusz jak z "Bonda"

Deputowany Jason Crow, członek komitetu nadzorującego Pentagon i agencje wywiadowcze USA, ostrzega przed udostępnianiem swojego DNA firmom genealogicznym, twierdząc, że informacje te mogą być używane do wytwarzania broni biologicznej, która ma zabić tylko konkretną osobę.

„Możesz wziąć czyjeś DNA, wziąć – wiesz – profil medyczny i wycelować broń biologiczną, która zabije tę osobę, usunie ją z pola bitwy, lub uniemożliwi jej działanie” – powiedział Crow na Aspen Security Forum. Opublikowany przez Washington Examiner raport wyjaśnia, w jaki sposób bazy danych DNA należące do prywatnych firm mogą być wykorzystywane do produkcji broni biologicznej, takiej jak ta, o której ostrzegał Crow. Bazy danych DNA mogą zostać zhakowane, a dane wykorzystane do stworzenia broni wymierzonej tylko w jedną osobę. Crow zauważył, że rozwój takiej broni jest powodem do niepokoju, biorąc pod uwagę, że ludzie chętnie dzielą się swoim DNA z firmami testującymi DNA.

Pomysł wykorzystania ludzkiego DNA do stworzenia ukierunkowanej broni biologicznej był pokazany w najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda - "Nie czas umierać".

„Nie można dyskutować o tym bez rozmowy o prywatności i ochronie danych handlowych, ponieważ oczekiwania dotyczące prywatności spadły w ciągu ostatnich 20 lat” – powiedział Crow, były Ranger, który odbył trzy tury w Afganistanie i Iraku. „Młodzi ludzie w rzeczywistości nie oczekują prywatności, co pokazują ankiety i dane. Ludzie bardzo szybko spluną do kubka i wyślą go do 23andMe i uzyskają naprawdę interesujące dane na temat swojego pochodzenia. I zgadnij co? Ich DNA jest teraz własnością prywatnej firmy. Można je sprzedać przy bardzo niewielkiej ochronie własności intelektualnej lub ochronie prywatności, a my nie mamy przepisów prawnych i regulacyjnych, aby sobie z tym poradzić”.

„Musimy mieć otwartą i publiczną dyskusję na temat… jak wygląda ochrona informacji o opiece zdrowotnej, informacji DNA i twoich danych, ponieważ te dane będą faktycznie pozyskiwane i gromadzone przez naszych przeciwników w celu opracowania tych systemów”. Według senatora Joni Ernsta, członka Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, broń biologiczna może być używana do celowania w zapasy żywności, ponieważ może być użyta przeciwko określonemu rodzajowi roślin uprawnych lub zwierząt gospodarskich. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prywatne bazy DNA to źródło informacji dla twórców broni biologicznej. Scenariusz jak z "Bonda"

 0