Przecieki na temat harmonogramu wydawniczego serii GeForce RTX 40. Na początek flagowiec

Przecieki na temat harmonogramu wydawniczego serii GeForce RTX 40. Na początek flagowiec

W sieci pojawiły się właśnie nowe plotki na temat nowej generacji kart GeForce od NVIDII. Tym razem koncentrują się one harmonogramie wydawniczym i sugerują, że najpierw otrzymamy flagowca, a dopiero później kolejne modele z serii RTX 40. 

Jak donosi VideoCardz, powołując się na najnowsze przecieki, seria GeForce RTX 40 ma zadebiutować w połowie lipca. Ta data prawdopodobnie odnosi się do ogłoszenia, a nie pojawienia się na sklepowych półkach i zapewne każdy nowy model otrzyma własną datę premiery w kolejnych tygodniach/miesiącach. W przypadku nowych architektur NVIDIA zwykle zapowiada swoje karty graficzne z dwutygodniowym wyprzedzeniem, co oznacza, że ​​faktyczna premiera może nastąpić już w sierpniu, więc relatywnie szybko.

Seria GeForce RTX 40 ma zadebiutować w połowie lipca. Ta data prawdopodobnie odnosi się do ogłoszenia, a nie pojawienia się na sklepowych półkach.

Kopite7kimi twierdzi, że harmonogram premier dla serii RTX 40 jest już potwierdzony i będzie wyglądał nieco inaczej niż w przypadku kart RTX 30, czyli rodziny „Ampere”. Tym razem Zieloni podobno nie będą na starcie koncentrować się na modelu GeForce RTX 4080, ale najpierw wypuszczą swoją nową flagową kartę GeForce RTX 4090.

Warto przypomnieć, że karty GeForce RTX 3090, 3080 i 3070 zostały ogłoszone tego samego dnia, ale ich sklepowe premiery odbywały się falami. GeForce RTX 3080 był pierwszą kartą, która została wprowadzona na rynek dwa tygodnie po ogłoszeniu, a na GeForce'a RTX 3090 trzeba było poczekać kolejne dwa tygodnie. Co więcej, NVIDIA potrzebowała dwóch miesięcy od ogłoszenia, aby wypuścić na rynek swoją kartę graficzną GeForce RTX 3070.

Wszystkie nadchodzące karty graficzne oparte na architekturze Ada Lovelace, które zadebiutują w pierwszej kolejności, używają podobno różnych procesorów graficznych. NVIDIA skoncentrowała się na GPU AD102, a AD104 wkrótce wejdzie w fazę testów. Ten procesor graficzny będzie używany przez GeForce'a RTX 4070, a przynajmniej tak twierdzi Kopite7kimi. Jednak nie słyszeliśmy jeszcze, czy AD103 wszedł już w fazę testów, a informator bardzo niechętnie potwierdzał jakiekolwiek nowe informacje dotyczące tego GPU. Niewykluczone więc, że NVIDIA w przypadku GeForce'a RTX 3080 sięgnie jednak po AD102. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przecieki na temat harmonogramu wydawniczego serii GeForce RTX 40. Na początek flagowiec

 0