Psst! - najnowsza funkcja 1Password pozwala bezpiecznie dzielić się hasłem za pomocą linku

Psst! - najnowsza funkcja 1Password pozwala bezpiecznie dzielić się hasłem za pomocą linku

Menedżer haseł 1Password ułatwia udostępnianie haseł każdemu dzięki Psst! (password secure sharing tool), nowej funkcji udostępniania linków, którą firma udostępnia właśnie wszystkim użytkownikom. 

Zamiast korzystać z istniejących wcześniej opcji udostępniania 1Password, które wymagają konta lub po prostu kopiowania i wklejania danych logowania, co jest z natury niebezpieczne, Psst! umożliwia ​​udostępnianie hasła w stylu udostępniania komuś dokumentu Google. Pozwala to utworzyć łącze, aby udostępnić poświadczenie hasła, ustawić, kiedy wygaśnie (kiedy pierwsza osoba je wyświetli lub po godzinie, jednym dniu, tygodniu, 14 dniach lub 30 dniach) i udostępnić hasło określonym osobom (za pośrednictwem ich e-maila) lub każdemu, kto ma link. Cały proces przypomina udostępnianie linku do folderu Dysku Google lub Dokumentu Google. Możecie zorientować się, jak to wszystko działa, oglądając wideo opublikowane 1Password.

Menedżer haseł 1Password ułatwia udostępnianie haseł każdemu dzięki Psst! (password secure sharing tool), nowej funkcji udostępniania linków.

Doświadczenie osoby otrzymującej link może się różnić w zależności od ustawień udostępniania. Jeśli ustawimy to, co udostępniamy, aby było widoczne dla każdego, link otworzy się w kopii danych uwierzytelniających w momencie udostępnienia. Jeśli to, co udostępnimy, jest przeznaczone tylko dla określonej grupy osób, muszą one potwierdzić swój adres e-mail, a następnie otrzymać jednorazowy kod weryfikacyjny, aby uzyskać dostęp. Warto zauważyć, że link umożliwia dostęp tylko do kopii informacji udostępnionych podczas tworzenia linku. Jeśli później zmienisz hasło przechowywane w skarbcu, stare linki nie będą wyświetlać nowego hasła.

Dodatkowe bezpieczeństwo, jakie przynosi Psst!, częściowo zależy od bezpieczeństwa wiadomości e-mail otrzymującej te kody weryfikacyjne (można sobie wyobrazić scenariusz, w którym konto odbiorcy zostało zhakowane), ale ta metoda zabezpiecza resztę informacji o naszym skarbcu, zapewnia sposób śledzenia, kto uzyskał dostęp do loginu, a dostęp do loginu wygasa, gdy my o tym zdecydujemy

Udostępnianie haseł w miejscu pracy i w domu jest powszechną praktyką, ale ciężko było o bezpieczeństwo tego typu praktyk i wydaje się, że nowa funkcja 1Password jest rozwiązaniem tego problemu (choć może nie jest idealna). „Możliwość udostępniania haseł i innych danych uwierzytelniających poza firmą lub rodziną była jedną z naszych najbardziej pożądanych funkcji i jesteśmy bardzo podekscytowani dzisiejszą premierą Psst!, ponieważ pomaga ona utrzymać wszystkich, a nie tylko klientów 1Password, bezpieczne w Internecie. Przekroczenie progu 100 000 klientów biznesowych jest wyraźnym sygnałem, że firmy rozumieją potrzebę ochrony swoich haseł i innych poufnych informacji w Internecie” - czytamy w komunikacie prasowym.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Psst! - najnowsza funkcja 1Password pozwala bezpiecznie dzielić się hasłem za pomocą linku

 0