Quake Champions przeszedł na model free-to-play

Quake Champions przeszedł na model free-to-play

QuakeCon 2018 to nie tylko prezentacje najnowszych produkcji pokroju DOOM Eternal, czy RAGE 2, ale także wydarzenia związane z kultową serią Quake. Podczas konferencji Bethesda potwierdziła, że Quake Champions, który wcześniej funkcjonował m.in. na Steamie w ramach płatnego Early Access, przeszedł wreszcie na model free-to-play, stając się tym samym produkcją całkowicie darmową. Od teraz otrzymaliśmy nieograniczony dostęp do wszelkich trybów, jak również dwójki bohaterów Ranger i Scalebearer. Oczywiście większość elementów możemy odblokowywać sami, ale jeśli jesteśmy wyjątkowo niecierpliwi, to deweloperzy nie omieszkali pozostawić np. płatnego zestawu Champions Pack zawierającego aktualnych i wchodzących w skład przyszłych aktualizacji bohaterów.

Bethesda ogłosiła, że Quake Champions przeszedł na darmowy model dystrybucji.

Domyślnie cena dodatku wynosi aż 40 dolarów, jednak w związku z QuakeCon jego wartość obniżono do 19,79 dolarów. Warto także wspomnieć, że autorzy zaprezentowali kolejną postać — Death Knight. Jego kluczową umiejętnością jest Flame Strike. Machając swym ciężkim mieczem, Death Knight może rzucać trzy ogniste kule, które przyjmując formę wzoru palą stojących w naszym zasięgu wrogów. Co ważne, mimo że produkcja przeszła na darmowy model dystrybucji to z technicznego punktu widzenia wciąż jest ona w fazie testów. Bethesda chce bowiem dodać jeszcze wiele niezbędnych rzeczy, w tym o dziwo też polskich akcentów. Tutaj oczywiście ze szczegółami zostaniemy zapoznani dopiero za jakiś czas.

Choć w założeniu Quake Champions finalnie miał być bezpłatną grą to kompletnie nic nie zapowiadało tego, że wyjdzie on z płatnego dostępu tak prędko. Zdaje się id Software raczej nie satysfakcjonowała aktualna liczba osób uczestniczących w sieciowych rozgrywkach, więc żeby utrzymać tytuł przy życiu, postanowiono podjąć odpowiednie decyzje nieco szybciej. Według wielu opinii za małą popularnością stoi także fakt bardzo wysokiego poziomu trudności produkcji, który zwyczajnie zniechęcał słabsze jednostki do aktywnego uczestnictwa w zabawie. F2P wydaje się tym samym jedynym logicznym krokiem, aby uratować całość i przyciągnąć nową bazę odbiorców. Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do Quake Champions to pobierzecie go ze Steama oraz strony Bethesdy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quake Champions przeszedł na model free-to-play

 0