Qualcomm prezentuje Snapdragona 7 Gen 1. Nadchodzi król średniej półki?

Qualcomm prezentuje Snapdragona 7 Gen 1. Nadchodzi król średniej półki?

Qualcomm pod koniec zeszłego tygodnia zapowiedziało odświeżoną wersję swojego flagowego SoC, czyli Snapdragona 8 Gen 1+, ale to nie jedyna nowość amerykańskiego producenta, która w najbliższym czasie trafi do smartfonów.

Producent zaprezentował przy okazji swoją najnowszą propozycję dla średniego segmentu androidowych smartfonów, czyli Snapdragona 7 Gen 1. Nowy SoC to 4 nm procesor, który wprowadza kilka nowości do serii SD 7, w tym dedykowany silnik sztucznej inteligencji  (AI) od Qualcomm, wsparcie dla zdjęć w rozdzielczości do 200 MP i Android Ready SE dla rozwiązań z zakresu e-pieniądza.

Nowy SoC to 4 nm procesor, który wprowadza kilka nowości do serii SD 7...

Snapdragon 7 Gen 1 - Qualcomm prezentuje nowe SoC dla smartfnów ze średniej półki

SoC Snapdragona 7 Gen 1 wyposażony jest w klaster CPU Kryo taktowany do 2,4 GHz i procesor graficzny Adreno 662. Qualcomm twierdzi, że nowy chip zapewnia o 20% wyższą wydajność graficzną niż Snapdragon 778G, podczas gdy zadania AI mają działać o 30% lepiej na nowej platformie. Producent chwali się także, że silnik Adreno Frame Motion Engine podwaja liczbę klatek na sekundę w grach przy zachowaniu takiego samego zużycia energii, jak Snapdragon 778G. Nowy układ może obsłużyć do 16 GB pamięci RAM LPDDR5.

Snapdragon 7 Gen 1 - Qualcomm prezentuje nowe SoC dla smartfnów ze średniej półki

Snapdragon 7 Gen 1 otrzymał ponadto modem Snapdragon X62 5G obsługujący prędkość pobierania 4,4 Gb/s z 5G dual standby w trybie gotowości w (SA) i non-standalone (NSA). Na pokładzie jest również WiFi 6E, podobnie jak Bluetooth 5.3 ze Snapdragon Sound i obsługą kodeka audio aptX.

Potrójny procesor przetwarzania obrazu Qualcomm Spectra zapewnia obsługę przechwytywania zdjęć o rozdzielczości do 200 MP i nagrywania wideo 4K HDR. Możliwe jest również wykonywanie 10-bitowych zdjęć HEIC i rejestrowanie wideo HEVC. Kolejna nowość pojawia się w systemie Android SE i Trusted Management Engine, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo cyfrowych kluczy i portfeli.

Snapdragon 7 Gen 1 - Qualcomm prezentuje nowe SoC dla smartfnów ze średniej półki

Oczekuje się, że pierwsza partia telefonów ze Snapdragonem 7 Gen 1 pojawi się za kilka tygodni ze wsparciem dla szerokiego grona producentów. Reno 8 Pro od Oppo zapewne będzie pierwszym smartfonem na rynku z nowym chipsetem, a jego zapowiedź spodziewana jest jeszcze dziś. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm prezentuje Snapdragona 7 Gen 1. Nadchodzi król średniej półki?

 0