Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 przetestowany na pokładzie Samsunga Galaxy Tab S8 Ultra

Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 przetestowany na pokładzie Samsunga Galaxy Tab S8 Ultra

Flagowy tablet Samsunga z oznaczeniem SM-X906N pojawił się w bazie benchmarka Geekbench. Jest to oczywiście Galaxy Tab S8 Ultra, który będzie wyposażony w układ SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 i 8 -12 GB pamięci RAM oraz najprawdopodobniej wyświetlacz AMOLED pracujący z częstotliwością 120 Hz.

W zeszłym tygodniu na Geekbench pojawił się Galaxy Tab S8 Plus, który jest jednym z trzech tabletów, które trafią na rynek w ramach serii Tab S, a eraz w bazie benchmarka pojawił się model oznaczony jako SM-X906N, który jest najprawdopodobniej tabletem Galaxy Tab S8 Ultra dla Korei Południowej. Urządzenie jest napędzane przez ten sam chipset "Taro", który według najnowszych plotek będzie sprzedawany pod nazwą "Snapdragon 8 gen 1", zamiast Snapdragon 898 jak było dotąd sugerowane.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 pojawił się w benchmarku Geekbench w środku nadchodzącego tabletu Galaxy Tab S8 Ultra. 

 

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra działał z systemem Android 12 z 8 GB pamięci RAM. Wcześniej ujawnione specyfikacje sugerują, że ten 14,6-calowy tablet otrzyma wyświetlacz AMOLED pracujący z odświeżaniem 120 Hz i będzie dostępny w konfiguracjach 8 GB RAM i 128 GB przestrzeni na dane oraz odpowiednio 12 GB i 512 GB. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra będzie ponadto ważyć 650 g. Urządzenie otrzyma pojemną baterię o pojemności 12000 mAh zdolną do szybkiego ładowania 45 W.

Choć seria S8 zdaje się być gotowa do wprowadzenia na rynek, jednak Samsung wciąż zwleka z premierą. Plotki sugerują, że nowe tablety zostaną zaprezentowane w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Do opóźnienia premiery przyczynił się bez wątpienia niedobór półprzewodników, który dotknął również Galaxy Note 21 i Galaxy S21 FE. Wiadomo jednak, że Samsung nie będzie polegał na panelach OLED od LG, twierdząc, że ich własne są lepszej jakości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 przetestowany na pokładzie Samsunga Galaxy Tab S8 Ultra

 0