Quest Pro - tak wygląda nowy headset VR od Meta. Wyciekł film z unboxingu

Quest Pro - tak wygląda nowy headset VR od Meta. Wyciekł film z unboxingu

Gogle Meta Quest Pro mają zadebiutować w przyszłym miesiącu, ale do sieci wyciekł właśnie film, który już pozwala nam dobrze przyjrzeć się temu headsetowi VR. Ten został opublikowany na Facebooku przez Ramiro Cardenasa, który powiedział, że w pokoju hotelowym pozostawiono wiele urządzeń (oznaczonych jako „próbki inżynieryjne”).

Meta Quest Pro to wysokiej klasy gogle VR zdolne do obsługi AR dzięki kolorowym kamerom, które są umieszczone w przedniej części zestawu. Headset jest znacznie bardziej kompaktowy niż Meta Quest 2, co wynika z zastosowania soczewek typu pancake. Te, jak sama nazwa wskazuje, są bardziej płaskie niż tradycyjne soczewki Fresnela, zmniejszając przestrzeń między wyświetlaczem a obiektywem, aby uzyskać cieńszą i lżejszą konstrukcję. Headset obejmuje również śledzenie oczu i twarzy.

Do sieci wyciekł właśnie film, który już pozwala nam dobrze przyjrzeć się headsetowi VR Meta Quest Pro.

Kontrolery to zupełnie nowy projekt, ponieważ nie wykorzystują tradycyjnych optycznych pierścieni śledzących na podczerwień, które można znaleźć w Rift, Rift S, Quest i Quest 2. Węższy kontroler ma własne czujniki, które teoretycznie powinny umożliwiać bardziej niezawodne śledzenie, ponieważ nie muszą znajdować się w zasięgu wzroku gogli.

Meta Quest Pro

Nadal nie poznaliśmy ceny tego urządzenia, chociaż ostatnio pojawiły się plotki, że ta będzie  „znacznie wyższa” niż 800 USD, co pozycjonować może Quest Pro w segmencie biznesowym i prosumenckim. Pojawiają się także plotki (wciąż niepotwierdzone przez Meta) na temat specyfikacji Quest Pro. Poniższe ujawnione zostały przez Bradleya Lyncha z SadlyItsBradely, jednak na razie zalecamy traktować je z przymrużeniem oka:

  • ekrany (2x) MiniLED 2160 x 2160 pikseli
  • customowe soczewki Pancake
  • 16 MP kolorowa kamera z opcją Passthrough
  • śledzenie oczu i twarzy (podczerwień)
  • układ Qualcomm XR2+ Gen 1
  • 12 GB LPDDR5 RAM
  • SSD 256 GB 
  • WiFi 6E 
  • Bateria 5000 mAh

Wypowiadając się w podcaście Joe Rogan Experience, dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział, że „następne urządzenie [ukaże się] w październiku”, co sugeruje, że Quest Pro pójdzie w ślady Quest 2, debiutując podczas konferencji deweloperskiej Connect, która odbędzie się 11 października 2022 r.

Meta Quest Pro

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quest Pro - tak wygląda nowy headset VR od Meta. Wyciekł film z unboxingu

 0