Radeon RX 6600 pojawił się w portugalskim sklepie: Znamy wstępne ceny

Radeon RX 6600 pojawił się w portugalskim sklepie: Znamy wstępne ceny

Karty drożeją z dnia na dzień i każda premiera właściwie przechodzi bez echa. Tak było w przypadku Radeona RX 6600 XT i tak zapewne będzie przy Radeonie RX 6600. Ten drugi pojawił się właśnie w portugalskim sklepie za bagatela 589,90 Euro.

Wygląda na to, że AMD już niebawem ma w planach wypuścić swoją najtańszą i najmniej wydajną kartę graficzną z rodziny RX 6000 pod nazwą RX 6600. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że premiera, a właściwie pokaz możliwości u niezależnych recenzentów, ma się odbyć już 13 października i wszystko wskazuje na to, że takowe informacje się potwierdzą. Portugalski sklep PCDIG wystawił RX'a 6600 w wersji Sapphire Pulse na sprzedaż (nie wiadomo czy można ją zakupić już dziś, ale wiemy, że oferta zniknęła ze sklepu), ale cena po prostu zwala z nóg. 589,90 Euro to przeliczeniu na naszą walutę, niszczące wszelkie nadzieje 2800 złotych. Nie wiemy czy śmiać się, czy płakać, ale jedno jest pewne - nawet jeśli cena w polskich sklepach będzie niższa, nie oczekujemy, że całość będzie można nazwać opłacalnym.

Radeon RX 6600 zauważony w portugalskim sklepie. Cena na poziomie 589,90 Euro zwala z nóg.

Nie poznaliśmy szczegółów dotyczących autorskiego modelu Sapphire, ale wszelkie uzyskane dotąd informacje sugerują, że do czynienia będziemy mieć z rdzeniem Navi 23 XL. Na pokładzie znajdziemy 1792 jednostki cieniujące, 8 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej szynie, co w sumie da finalną przepustowość pamięci na poziomie 256 GB/s. Ciekawy jest też fakt, że do tej pory nie otrzymaliśmy absolutnie żadnych przecieków, które sugerowałyby rychłe nadejście rozwiązania konkurencji w postaci GeForce RTX 3050 Ti. To oczywiście może być spowodowane wieloma rzeczami, ale jednak NVIDIA postawiła pierwszy krok przy premierze Ampere i można było oczekiwać, że to właśnie ta firma uraczy graczy czymś zarówno bardziej dostępnym, jak i tańszym. Nie wiadomo czy na to pierwsze można dziś liczyć, ale na to drugie już na pewno nie. Cena na poziomie 2800 złotych za kartę graficzną, która będzie zdecydowanie mniej wydajnym GPU od RTX 3060 oraz RX 6600XT ociera się o komedię. Cóż.. niestety w takich czasach żyjemy. Nadal jednak będzie obserwować rynek i dostarczać Wam odpowiedniej dawki informacji. Tymczasem, tak jak Wy, czekamy na premierę i pierwsze testy niezależnych mediów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6600 pojawił się w portugalskim sklepie: Znamy wstępne ceny

 0