TSMC złapało siedmiu sprawców wycieków informacji o produktach klientów

TSMC złapało siedmiu sprawców wycieków informacji o produktach klientów

Konsumenci uwielbiają przecieki informacji, dzięki którym dowiadują się szczegółów dotyczących wyczekiwanych produktów na długo przed premierą. Nieco inne podejeście do tematu mają niektórzy producenci z Apple na czele, ścigając sprawców ujawnienia poufnych informacji.

W środę firma TSMC, która realizuje produkcję chipów według projektów m.in. Apple, zwolniła siedmiu pracowników, którym zarzucono przekazywanie informacji o produktach. TSMC jest największą na świecie niezależną fabryką półprzewodników, a Apple jest ich największym klientem. Siedmiu zwolnionych pracowników rzekomo przyłapano na ujawnianiu poufnych informacji o klientach TSMC oraz nie dotrzymywali harmonogramów prac.

TSMC zwolniło siedmiu pracowników oskarżonych o wycieki informacji o klientach. Jest to największa jak dotąd przyłapana grupa w historii firmy.

Producent chipów powiedział, że zwolnieni pracownicy naruszyli "podstawowe wartości firmy". W jednym z raportów stwierdzono, że ujawnione informacje dotyczyły zamówień na chipy złożone przez klientów i zostały przekazane osobom z zewnątrz. W oświadczeniu firma powiedziała: "TSMC zawsze działa w oparciu o najważniejsze zasady firmy dotyczące uczciwości, dlatego pracownicy muszą przestrzegać tych podstawowych wartości podczas pracy dla firmy. W przyszłości TSMC będzie nadal przestrzegać tych zasad i wymagać od wszystkich pracowników, aby robili to samo".

Siedmiu pracowników zwolnionych przez TSMC pracowało w różnych działach i mieli dostęp do różnych informacji. Lokalne media donoszą, że jeden z nich kierował działem zajmującym się sprzętem, albo pracował jako inżynier. TSMC zatrudnia 56000 pracowników i w przeszłości również zdarzały się zwolnienia za ujawnianie tajemnic handlowych. Jednak największa liczba pracowników, których zwolniono za takie wykroczenie, wyniosła nie więcej niż dwóch, co oznacza, że ​​siedmiu zwolnionych pracowników jest największą liczbą, jaką ukarano za jednorazowy wyciek.

 Zdenerwowany Tim Cook wysyła wewnętrzną wiadomość w sprawie wycieków. E-mail zaraz potem... wyciekł

Można zakładać, że przynajmniej część z nich odpowiadało za informacje dotyczące Apple, zwłaszcza w obliczu ostatnich wpadek producenta iPhone'ów i zdenerwowania Tima Cooka na ciągłe wycieki. Wszelkie informacje o zamówieniach klientów mogą być wykorzystywane przez inwestorów, którzy z kolei mogą w ten sposób określać popyt na produkty klientów TSMC.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TSMC złapało siedmiu sprawców wycieków informacji o produktach klientów

 0