Zdenerwowany Tim Cook wysyła wewnętrzną wiadomość w sprawie wycieków. E-mail zaraz potem... wyciekł

Zdenerwowany Tim Cook wysyła wewnętrzną wiadomość w sprawie wycieków. E-mail zaraz potem... wyciekł

Apple stara się bronić przed wyciekami informacji za wszelką cenę, jednak zdaje się, że im bardziej z tym walczą, tym gorszy jest rezultat. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, po raz kolejny dał jasno do zrozumienia, że ​​nie jest zadowolony z ujawniania poufnych informacji, co przekazał w wiadomości e-mail do pracowników. Wiadomość ta szybko... wyciekła.

Cook napisał w zeszłym tygodniu e-mail do pracowników i oczywiście wiadomość ta wyciekła. Dyrektor oznajmił pracownikom, że Apple robi "wszystko, co w naszej mocy, aby zidentyfikować tych, którzy są źródłem wycieków" i dodał, że "ludzie, którzy ujawniają poufne informacje, nie należą do Apple". Cook był mocno zdenerwowany upublicznieniem szczegółów globalnego spotkania pracowników, które odbyło się w ostatni piątek, 17 września. Podczas wewnętrznego spotkania dyrektor ogłosił, że Apple zażąda częstych testów na COVID dla pracowników Apple, którzy jeszcze nie otrzymali szczepienia, ale firma nie będzie zmuszać pracowników do przyjęcia szczepionek. Nie był również zadowolony, że ujawniono szczegóły jego odpowiedzi na orzeczenie sędziego w procesie sądowym Epic przeciwko Apple.

Tim Cook wyraził swoje niezadowolenie z wycieków informacji w e-mailu do pracowników. E-mail, podobnie jak szczegóły ostatniego zebrania oczywiście wyciekły.

Na początku tego roku, starając się powstrzymać wycieki, Apple poinstruowało swoich partnerów produkcyjnych Foxconn i Wistron, aby sprawdzili wszystkich pracowników linii montażowej w bazach policji. Osoby, które mają przeszłość kryminalną, nie będą mogły wchodzić do obszarów, w których opracowywane i montowane są niewydane produkty Apple. Dodatkowo, wszyscy odwiedzający te fabryki muszą pokazać wydany przez rząd dokument tożsamości, a strażnicy muszą zwracać uwagę na przemieszczanie się pracowników fabryk posiadających ważne komponenty i produkty.

Ujawniony e-mail na temat wycieków, to nie pierwsza tego typu sytuacja. W 2017 roku firma zorganizowała wewnętrzne seminarium zatytułowane "Zatrzymywanie wycieków – zachowanie poufności w Apple". Gospodarzem byli pracownicy działu Global Security firmy Apple. Jak można się domyślić, seminarium również wyciekło.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zdenerwowany Tim Cook wysyła wewnętrzną wiadomość w sprawie wycieków. E-mail zaraz potem... wyciekł

 0