Radeon RX Vega Nano - PowerColor prezentuje prototyp karty

Radeon RX Vega Nano - PowerColor prezentuje prototyp karty

Pamiętacie jak w ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Sapphire może szykować Radeona RX Vega w wersji Nano? Wtedy były to jedynie spekulacje, jednak kolejne doniesienia na temat miniaturowej Vegi zdają się potwierdzać, że coś jest na rzeczy.

Tym razem tajemniczy Radeon RX Vega Nano niespodziewanie został zaprezentowany przez firmę PowerColor w czasie wczorajszej premiery procesorów AMD Ryzen 2000 zorganizowanej w Monachium, u naszych zachodnich sąsiadów. Choć karta ewidentnie różni się od prototypu prezentowanego w połowie zeszłego roku przez Raję Koduriego na SIGGRAPH 2017, to zdaje się bazować na referencyjnym designie Czerwonych. Wciąż mówimy tu jednak o "maluchu" mierzącym ok. 17 cm (format Mini ITX) z pojedynczym wentylatorem. Prezentowany model (który najpewniej także nie jest jeszcze finalnym produktem, więc pewne szczegóły mogą ulec zmianie) nie posiadał podświetlanej kostki w narożniku, a zastosowany w tym przypadku radiator był nieco dłuższy od samego laminatu.

Tajemniczy Radeon RX Vega Nano niespodziewanie został zaprezentowany przez firmę PowerColor

PowerColor dodało także 6-pinowe złącze zasilające PCIe, które pozwoli dostarczyć więcej energii karcie. Niestety producent nie był skory do żadnych komentarzy i nie potwierdził nawet, czy karta ta trafi w ogóle do sprzedaży, ale wydaje się być logiczne, że firma raczej nie marnowałaby czasu na przygotowanie takiego sprzętu tylko w celach pokazowych. Nie wiemy jednak, kiedy nastąpić miałaby premiera kart Radeon RX Vega Nano, ale biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia w tym temacie, raczej nie powinniśmy już zbyt długo na nie czekać. Radeon R9 Nano (Fiji) sprzed 3 lat było naprawdę ciekawą konstrukcją pozwalającą tworzyć wysokowydajne komputery w formacie Mini ITX i podobnego scenariusza spodziewać można się i tym razem. Trzeba jednak brać pod uwagę, że charakterystyka energetyczna Vegi można nieco utrudniać sprawę, ponieważ jest bardziej wymagająca niż było to w przypadku układów Fiji (niemniej jednak grafiki z rodziny Vega potrafią być bardzo wydajne po operacji undervoltingu).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX Vega Nano - PowerColor prezentuje prototyp karty

 0