Rainbow Six Mobile przenosi taktyczny shooter na nasze telefony

Rainbow Six Mobile przenosi taktyczny shooter na nasze telefony

Ubisoft pracuje nad mobilną wersją taktycznej strzelanki Rainbow Six Siege na urządzenia z systemem Android i iOS. Rainbow Six Mobile został opisany przez dyrektora kreatywnego Ubisoft, Justina Swana, jako pełnoprawna wersja Rainbow Six Siege, która została przystosowana do obsługi ekranu dotykowego.

Gracze zmierzą się w rozgrywkach PvP pięciu na pięciu (5v5) w różnych trybach gry i na różnych mapach, w tym ulubionych przez fanów, takich jak bank i granica. W tytule pojawi się wielu operatorów z „dużego” Siege, a Ubisoft wyselekcjonował najpopularniejszych, którzy będą dostępni na starcie.  Producent ogłosił już prawie tuzin operatorów gry, w tym Asha, Sledge'a i Twitcha w ramach ofensywnego składu oraz Bandita, Smoke'a i Mute'a w obronie.

Gracze zmierzą się w rozgrywkach PvP pięciu na pięciu (5v5) w różnych trybach gry i na różnych mapach, w tym ulubionych przez fanów, takich jak bank i granica.

Twórcy zakładają, że aspekt mobilny i fakt, że będzie to darmowa gra, umożliwi fanom granie w produkcję, którą lubią, w krótkich przystępnych sesjach, co pozwoli Ubisoftowi dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców. „Ponadto możemy być niezwykle szybcy w operacjach na żywo; możemy przesyłać zawartość znacznie szybciej, a także manipulować grą za pomocą operacji na żywo” – powiedział Swan.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege został wydany na PC, Xbox One i PlayStation 4 pod koniec 2015 roku, a następnie trafił na konsole nowej generacji w 2020 roku. Na początku 2021 roku gra miała ponad 70 milionów zarejestrowanych graczy i jest to jeden z największych hitów w historii francuskiej firmy. Spin-off o nazwie Rainbow Six: Extraction wylądował w styczniu tego roku i również cieszy się dużym zainteresowaniem. Wydaje się więc, że wersja mobilna to kolejny krok w rozwoju tej marki i można się tylko zastanawiać, czemu Ubisoft zwlekał tak długo Ubisoft z jej ogłoszeniem. 

Rainbow Six Mobile nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale zainteresowani mogą odwiedzić stronę Ubisoft i zarejestrować się, aby wziąć udział w zamkniętej alfie tej wiosny. Aby się zarejestrować, potrzebujecie ważnego konta Ubisoft, a jeśli to zostanie wybrane, otrzymacie powiadomienie e-mailem o wytypowaniu do udziału w testach. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rainbow Six Mobile przenosi taktyczny shooter na nasze telefony

 0