Razer Edge 5G. Przenośna konsola do grania zapowiedziana. Znamy specyfikację i cenę

Razer Edge 5G. Przenośna konsola do grania zapowiedziana. Znamy specyfikację i cenę

Razer zapowiedział nowe urządzenie do gier, które obsługuje sieć 5G. Razer Edge 5G to efekt współpracy firmy z Verizon i Qualcomm. Czy sprzęt ma szansę dorównać Steam Deck od Valve?

Moda na tworzenie przenośnego sprzętu gamingowego trwa. Najpierw Valve przedstawiło Steam Deck, potem przyszła pora na Logitech G Cloud Gaming Handheld a teraz Razer ujawnił podczas RazerCon 2022 swój przenośny sprzęt do grania. Razer Edge 5G wyposażono w 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Sercem konsoli pozostaje procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1 powstały z myślą o mobilnych konsolach do gier, złożony z rdzeni Kryo i grafiki Adreno. Chipset obsługuje także technologie optymalizujące rozgrywkę: Variable Rate Shading (VRS), Qualcomm Game Quick Touch, Qualcomm Game Smoother czy Qualcomm Game Color Plus.

Razer Edge 5G to konsola do grania wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1.

Razer Edge 5G

Na pokładzie Razer Edge 5G znajdziemy 8 GB pamięci RAM LPDDR5 i 128 GB wbudowanej pamięci na dane. Urządzenie obsługuje ponadto Wi-Fi i 5G. Sprzęt funkcjonuje pod kontrolą Androida 12. Razer twierdzi, że Edge będzie kompatybilny z "tysiącami gier" zarówno tych mobilnych z systemu Google jak i preinstalowanych z Epic Games Store oraz aplikacje do grania w chmurze, takie jak NVIDIA GeForce Now i Xbox Cloud. Właśnie, propozycja Razera jest dedykowana głównie graniu w chmurze i w takim przypadku sprawdzi się najlepiej.

Razer Edge 5G w wersji Wi-Fi wyceniono na 399 dolarów (ok. 1970 zł). Premiera ma nastąpić w styczniu 2023 roku, z kolei konsola będzie dostępna do przetestowania na targach CES 2023, z kolei Founders Edition kosztuje 499 USD (2465 złotych). Wiemy, iż Razer Edge 5G będzie współdziałał z Razer Kishi V2 Pro, czyli specjalnym zestawem zawierającym szereg gałek analogowych, które ułatwiają granie. Posiada również złącze słuchawkowe jack 3,5 mm i system haptyczny. Co uważacie o konsoli przenośnej Razera? Odniesie sukces?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Edge 5G. Przenośna konsola do grania zapowiedziana. Znamy specyfikację i cenę

 0