Kolejne nowości Razera - Klawiatura Huntsman V2 oraz etui dla iPhone 13

Kolejne nowości Razera - Klawiatura Huntsman V2 oraz etui dla iPhone 13

Razer wprowadza na rynek kolejne nowości. Tym razem jest to etui dla iPhone 13 z powłoką antybakteryjną oraz druga iteracja klawiatury Huntsman - V2, z drugą generacją autorskich, optycznych przełączników.

Zacznijmy może od jednej z najbardziej popularnych w Stanach Zjednoczonych klawiatury Razer Hunstman. Ta na rynku polskim (pierwsza generacja V1) kosztuje około 499 zł i doczekała się kilku ciekawych zmian. Znany producent zdecydował się na zastosowanie drugiej iteracji swoich optycznych przełączników. Razer przekonuje, że są one lepsze od poprzednika i jakichkolwiek innych mechanicznych przełączników. Te są dostępne w dwóch wariantach - z ewidentnie wyczuwalnym klikiem oraz bez niego. Dzięki technologii HyperPolling i 8000 Hz, uzyskano niespotykane dotąd, niskie opóźnienie (0,2 ms). Praca przełączników jest teraz płynniejsza i cichsza, dzięki zastosowaniu silikonowych wkładek oraz oleju smarującego między częściami. Szczególnie przeszkadzało to właśnie podczas całkowitego wciśnięcia przycisku w Huntsman V1. Jak z wytrzymałością? To nadal 100 milionów kliknięć.

Razer wprowadza na rynek etui do iPhone 13 oraz drugą wersję klawiatury Huntsman - V2 z optycznymi przełącznikami.

Przyciski wykonane zostały z podwójnego tworzywa PBT, a nie ABS, dzięki czemu odznaczają się większą trwałością. Szkielet konstrukcji również doczekał się zmian, bo w V2 zastosowano sztywniejszą aluminiową płytę. W V2 znajdziemy także multimedialne pokrętło, wsparcie dla Razer Chroma RGB, pamięć wewnętrzną oraz podpórkę pod nadgarstki. Razer Hunstman V2 kosztuje 199 dolarów amerykańskich, czyli około 950 zł z VAT.

Drugą nowością jest Razer Arctech Pro, czyli etui dla iPhone'ów 13 z powłoką antybakteryjną. Producent zastosował technologię odbierania ciepła Thermaphene (cokolwiek to znaczy) i zapewnia, że etui jest w stanie przekierować wydzielaną energię ze smartfona w tak efektywny sposób, by ten podczas emocjonującej rozgrywki nie zmniejszał wydajności (throttling). Etui jest perforowane, a więc nagromadzone ciepło zdecydowanie znajdzie ujście na zewnątrz. Razer twierdzi też, że etui posiada wzmocnienia z tworzywa sztucznego, które ochroni smartfon przed upadkiem. Wspomniana antybakteryjna powłoka etui ma za zadanie zapobiegać namnażaniu się... bakterii. Obrazek poglądowy przedstawia faktyczną sytuację, ale nie jesteśmy w stanie określić czy było to testowane za pomocą Szalki Petriego i laboratoryjnie potwierdzone. Tak czy inaczej, za etui Razer Arctech Pro do iPhone 13 przyjdzie nam zapłacić 69,99 USD, a więc około 335 zł z VAT.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne nowości Razera - Klawiatura Huntsman V2 oraz etui dla iPhone 13

 0