Razer Tomahawk to kompaktowy modularny PC dla graczy, który bazuje na NUC

Razer Tomahawk to kompaktowy modularny PC dla graczy, który bazuje na NUC

Razer co roku przywozi na CES ciekawe koncepty i prototypy i nie inaczej było na tegorocznej odsłonie targów w Las Vegas, gdzie jednym z najbardziej interesujących urządzeń był kompaktowy modularny system o nazwie Tomahawk Gaming Desktop. Co prawda w przeszłości amerykański producent wielokrotnie prezentował wymyślne projekty, które koniec końców nigdy nie zmaterializowały się w konsumencki produkt (patrz choćby Project Christine), ale w tym przypadku mamy do czynienia z niemal już gotowym sprzętem, który posiada relatywnie nieodległą datę premiery, więc nie powinien on podzielić losu poprzednich prototypów Razera. Poza tym Tomahawk Gaming Desktop stworzony został wraz z Intelem w oparciu o jego mini-PC NUC 9 "Ghost Canyon", czyli pierwszy komputer z tej rodziny zdolny pomieścić pełnowymiarową kartę graficzną. W gruncie rzeczy Razer dostarczył tu więc praktycznie jedynie modułową obudowę Tomahawk N1, wewnątrz której umieszczono NUC.  

 Razer Tomahawk Gaming Desktop stworzony został wraz z Intelem w oparciu o jego NUC 9 "Ghost Canyon", czyli pierwszy komputer z tej rodziny zdolny pomieścić dedykowaną kartę graficzną.

Aluminiowy korpus Razer Tomahawk N1 z obu stron pokrywa hartowane szkło, prezentując pionowo zamontowany układ GPU w całej okazałości. Aby utrzymać wydajność chłodzenia, otwór wentylacyjny znalazł się u góry obudowy. Z tyłu umieszczono mechanizm zapadkowo-przesuwny, który otwiera się przy minimalnym wysiłku, umożliwiając szybki dostęp do wnętrza bez konieczności użycia narzędzi. Trzeba przyznać, że całość przypomina bardziej zewnętrzne obudowy GPU, które dostępne są na rynku niż pełnoprawny PC. Tomahawk Gaming Desktop w najwyższej specyfikacji można wyposażyć w procesor Intel Core-i9, 64 GB pamięci RAM DDR4 i grafikę NVIDIA GeForce RTX 2080 Super. Zarówno moduły RAM, jak i SSD na karcie NUC, będą miały możliwość rozbudowy, podobnie jak wentylatory, GPU i samo NUC, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających graczy, streamerów i twórców treści.

Razer chwali się, że tym Tomahawk Gaming Desktop to produkt dla wymagających graczy zdolny do osiągania wysokich częstotliwości taktowania zegara i dużej liczby klatek na sekundę, wyzbywając się przy tym gabarytów pełnowymiarowej jednostki centralnej. Sprzęt będzie dostępny w pierwszej połowie 2020 roku, a cena na chwilę obecną jest nieznana. Obudowę Tomahawk N1 można będzie także zakupić jako samodzielny produkt dla entuzjastów sprzętu komputerowego, którzy chcą zbudować własne kompaktowe i jednocześnie potężne komputery do gier. Przy okazji Razer poinformował także, że wypuści następną generację laptopów do gier Razer Blade jeszcze w tym roku. Te wyposażone będą w najnowsze procesory Intel Core H-Series 10. generacji i panele o częstotliwości odświeżania do 300 Hz oraz „wydajne procesory graficzne”. Brak określenia choćby serii kart graficznych wskazywać może zaś na niewypuszczone jeszcze GPU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Tomahawk to kompaktowy modularny PC dla graczy, który bazuje na NUC

 0